PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Doporučení turistům na cesty do Itálie

Základní doporučení pro cesty do zahraničí („Desatero na cesty“) naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničí ČR.

Bezpečnostní situace v Itálii je stejná jako v jiných evropských zemích. Je třeba dát si pozor na kapesní krádeže a krádeže v automobilech. V Itálii platí velmi přísný zákon o nošení tzv. chladných zbraní (nožů, mačet apod.). V restauracích, barech a ve většině uzavřených místností přístupných veřejnosti platí zákaz kouření (zákon č. 3 z 16. 1. 2003), za jehož porušení může být uložena velmi vysoká pokuta.

Doporučujeme dodržování základních zásad obezřetnosti a opatrnosti:

  • nenosit u sebe velkou hotovost
  • mít kopie dokladů, které budou uložené odděleně od originálů, např. vyfocené v mobilním telefonu nebo uložené na emailu
  • nemít důležité doklady a věci na jednom místě
  • větší finanční obnos a letenky ponechat uložené v hotelovém trezoru
  • mít odděleně od platební karty poznamenáno její číslo a telefonní kontakt na banku pro případ nahlášení jejího odcizení (ztráty)
  • neponechávat v automobilu cennosti a doklady
  • cenné předměty (šperky, fotoaparáty, videokamery apod.) nevystavovat příliš na veřejnosti

Při nákupech pozor
Zákon v Itálii předepisuje, že každý obchodním musí vydat pokladní účtenku (nebo jiný daňový doklad) – výjimkou jsou noviny nebo benzin. Zákazník je povinen si účtenku vzít, neboť jej od něj může vyžadovat finanční policie při namátkové kontrole. Za porušení zákona ukládá finanční policie vysoké pokuty majiteli podniku, ale i spotřebiteli.

V Itálii je rovněž platný zákon na potírání obchodu s padělanými výrobky, podle kterého může být za nákup zboží u plážových nebo pouličních prodejců zákazník pokutován částkou až do výše € 10.000,– (o této skutečnosti jsou turisté v turisticky oblíbených destinacích informováni prostřednictvím vývěsek a plakátů na veřejných místech).

Zobrazeno: 1545x

Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY