PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Dopravní předpisy v Lotyšsku

Pokud plánujete cestu do Lotyšska vlastním automobilem (popř. zapůjčení automobilu na místě), doporučujeme se seznámit s místními pravidly pro řízení vozidla a jejich dodržování. Při jízdě autem je nutné mít celoročně rozsvícená světla a všichni cestující ve voze musí mít zapnuty bezpečnostní pásy. Další informace naleznete na internetových stránkách oddělení BESIP Ministerstva dopravy (http://www.ibesip.cz/…ici/lotyssko).

Při cestách do zahraničí vlastním automobilem je dobré se také informovat, jak by měl být automobil vybaven. Není však důvod k obavám, pokud by vám něco ve výbavě chybělo, protože platí tzv. Vídeňská úmluva z r. 1968 (Úmluva o silničním provozu OSN z r. 1968), která říká, že vozidlo má být vybaveno podle země, ve které je registrováno. Tzn. pokud máte automobil vybaven platnou výbavou pro Českou republiku, mělo by být vše v pořádku. Bližší informace o výbavě vozidla při cestě do zahraničí naleznete zde (http://www.ibesip.cz/…do-zahranici).

Při cestě motorovým vozidlem je nutné mít malý technický průkaz vozidla a řidičský průkaz. Při cestě služebním vozidlem je nezbytné mít notářsky ověřené potvrzení od firmy (přeložené do lotyšského jazyka), že souhlasí s tím, aby dané vozidlo bylo použito uvedenou osobou k cestě do Lotyšska. Obdobné potvrzení je nutné i v případě, že vozidlo patří jiné osobě, než která ho k cestám do Lotyšska využije.

Zde je základní přehled dopravních pravidel:
Rychlostní limity:
nejvyšší povolená rychlost na dálnici – 100 km/h
nejvyšší povolená rychlost mimo obec – 90 km/h
nejvyšší povolená rychlost ve městě – 50 km/h

Tolerance alkoholu: 0,5 ‰, začínající řidič s praxí méně než 2 roky 0,2 ‰

Výbava vozidla: výstražný trojúhelník, lékárnička, hasící přístroj, reflexní vesta

Zobrazeno: 873x

Informace Destinace

Školní zájezdy Lotyšsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY