PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Geografie Belgie

Belgie je malá země v západní Evropě ležící u pobřeží Severního moře. Na severovýchodě sousedí s Nizozemskem, na východě s Německem a na jihovýchodě s Lucemburskem. Nejdelší hranici má Belgie s Francií na západě.

Pomyslnou hranici mezi odlišnou přírodou na jihu a severu země tvoří údolí řeky Mázy. Severní část Belgie tvoří mořské pobřeží dlouhé pouhých 64 km s písečnými plážemi, které přispěly ke vzniku řady přímořských letovisek, např. světoznámé lázně Ostende nebo Spa. Za pásem písečných dun se táhne asi 15 kilometrů široký pás polderů, které dříve byly bažinami. Z důvodu rizika zaplavení mořem je toto území chráněno četnými hrázemi a vodními kanály. Většinu území Belgie pokrývá nížina střídavě pokryta úrodnou půdou a neúrodnými štěrkopísky. Na jih od řeky Mázy se nachází vrchovina Ardeny proslulá hlubokými lesy. Nejvyšší belgický vrch Botrange (694 m n. m.) se nachází na jihovýchodě země u německé hranice ve vysočině Hautes Fagnes.

pobřeží Belgie

Hlavní vodní toky Belgie jsou řeky Máza a Šelda, které obě pramení ve Francii, tečou do Nizozemska a vlévají se do Severního moře. Belgickou říční síť doplňuje velké množství uměle vytvořených kanálů.

Belgie má mírné podnebí oceánského charakteru s mírnými a vlhkými zimami. Teplotní výkyvy jsou zde v porovnání s Českou republikou menší. V Ardenách jsou výkyvy teplot větší a na kopcích se v zimě často objevuje sníh.

Zdroj:
Wikipedie
knižní průvodce Belgie, Lucembursko – nakladatelství freytag & berndt

Zobrazeno: 1131x

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY