PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Geografie Walesu

Wales je země Spojeného království Velké Británie a Severního Irska rozprostírající se západně od Anglie na západě ostrova Velká Británie. Má rozlohu 20 779 km2 a počet obyvatel je zhruba 3 miliony. Hlavní městem Walesu je Cardiff.

Území Walesu měří od jihu k severu asi 274 km a od východu k západu asi 97 km. Wales hraničí na východě s Anglií, na jihu s Bristolským průlivem, na západě se Svatojiřským průlivem a na severu s Irským mořem. Pobřeží Walesu měří 2 704 km. Při velšském pobřeží se nachází několik ostrovů, z nichž největší je Anglesey na severozápadě.

Území Walesu je převážně hornaté, zejména ve své střední a severní části. Nejvyšší hory ve Walesu se nacházejí ve Snowdonii, kde se nalézá i nejvyšší hora Snowdon s výškou 1 085 m n. m. V západní části Walesu se rozkládá Kambrické pohoří, na které na jihu navazuje pohoří Brecon Beacons s nejvyšší horou Pen y Fan (886 m n. m.).

Snowdonia National Park, Wales

Wales je plný malých jezer, řek a potoků. K velkým řekám patří Dee (část toku tvoří hranici s Anglií), Severn (část řeky tvoří hranici s Anglií), Tywi, Usk a Wye. Největší velšské jezero je Bala Lake (4,84 km2).

Ve Walesu panuje velmi proměnlivé, mořské klima, díky kterému patří Wales k nejdeštivějším zemím v Evropě. Velšské počasí je často oblačné, deštivé a větrné s teplými léty a mírnými zimami.

Wye Valley, Wales

Zobrazeno: 2917x

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY