PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Královská rodina

Zná je celý svět, když se někdo z nich objeví na veřejnosti, všichni všeho nechají a snaží se ho alespoň koutkem oka zahlédnout. Fungují jako dobře zaběhnutá a úspěšná firma, a přestože přestáli několik osobních i veřejných katastrof, jsou stále více a více populární. O kom je řeč? Přece o rodu Windsorů, britské královské rodině.

Její veličenstvo, Alžběta II.

Hlavou této rodiny i celé monarchie je obdivuhodně vitální dáma Elizabeth Alexandra Mary, která se v roce 2016 dožívá neuvěřitelných devadesáti let. Alžběta II. usedla na trůn roku 1952 po nečekané smrti svého otce Jiřího VI. a od té doby, jak v den korunovace slíbila, „po celý svůj život, ať je krátký či dlouhý“ slouží svému národu. Z největší krize monarchie po nenadálé smrti princezny Diany v Paříži roku 1997 vyvedla svůj národ s grácií sobě vlastní a dnes je uznávanou, obdivovanou a milovanou panovnicí šestnácti nezávislých států a k tomu i hlavou anglikánské církve. Zároveň je nositelkou několika nej-: nejstarším britským panovníkem na trůně, nejdéle vládnoucím britským panovníkem, nejdéle vládnoucí ženou ve světové historii a druhým nejdéle vládnoucím panovníkem naší současnosti. Nepřekvapí ani fakt, že dle průzkumu veřejného mínění prováděného britskou organizací Yougov označilo současnou královnu 27 % dotazovaných jako nejlepší panovnici celých britských dějin.
Po jejím boku oddaně stojí od roku 1947 její manžel, muž s originálními a někdy až výstředními nápady, které musí často urovnávat hradní diplomaté. Princ Philip, vévoda z Edinburghu, pochází z rodu, který zahrnuje norskou, dánskou i řeckou královskou rodinu. Bez zajímavosti není ani fakt, že on stejně jako jeho manželka jsou prapravnuci královny Victorie a Philip je tak na 480. místě v pořadí následníků královského trůnu.

Charles, princ z Walesu

Krátce po svatbě se vládnoucímu páru narodily čtyři děti: Charles, Anne, Andrew a Edward.
Charlesovi, stojícímu jako první v pořadí následnictví trůnu, již dávno veřejnost odpustila katastrofální manželství s princeznou Dianou a dnes mu poddaní přejí štěstí s jeho novou manželkou Camillou, vévodkyní z Cornwallu. Zeptáte-li se Angličanů, co si o tomto vztahu, tak negativně propíraném v českém bulvárním tisku, myslí, většinou odvětí, že mu fandí, neboť je dobré mít šťastného budoucího krále.
Po mnoha letech výsměchu a dehonestace ze strany britských médií se z Charlese stal uznávaný odborník v oblasti ochrany životního prostředí a jeho venkovské sídlo v Highgrove je zářným příkladem ekologického zemědělství využívajícího pouze obnovitelné zdroje energie. Pro nás Čechy není bez zajímavosti, že je potomkem Přemyslovců i českého „zimního“ Fridricha Falckého.

William, vévoda z Cambridge

Ve vztahu Charlese s princeznou Dianou se narodili dva synové. Princ William i Henry po mnoha letech skandálů a světem sledovaných aférek plní v současné době na sto procent své státní i královské povinnosti.
Princ William, po svém otci druhý v pořadí v řadě následníků trůnu, strávil po ukončení Eton College rok jako dobrovolník v Chile, Belize a v Africe. Poté pokračoval ve studiích na univerzitě ve skotském St Andrews a po jejím úspěšném ukončení se věnoval vojenské kariéře – stal pilotem RAF Search and Rescue Force a do roku 2013 sloužil v britské armádě.
Na univerzitě se seznámil se svou budoucí manželkou Catherine Middletonovou, s níž byl 29. dubna 2011 oddán ve Westminsterském opatství. Mladý pár si zvolil jako své londýnské sídlo Kensingtonský palác, kde vychová své dvě děti George a Charlotte.

Rodokmen rodu Windsorů

Windsor family tree brožura.jpg

Zobrazeno: 2597x

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY