PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ

Royal Ascot

Royal Ascot je nejprestižnější koňský dostih ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Koná se každý rok v červnu v městečku Ascot v hrabství Berkshire nedaleko Windsoru.

Historie Royal Ascot

První závodní dráhu v Ascotu založila roku 1711 královna Anna Stuartovna. Ještě v témže roce se zde 11. srpna konal první dostihový závod na trase o délce 6437 metrů, kde vítězi připadl Talíř Jeho veličenstva v ceně jednoho sta liber. Jako připomínka tohoto dostihu pro koně starší šesti let obtěžkané závažím se dodnes celá sezona otevírá závodem pojmenovaným Queen Anne Stakes.

Na místě dnešního závodiště však první dráha vznikla až na konci 18. století, roku 1794, a byla využívána skoro padesát let. Tyto dostihy tehdy mohlo sledovat až 1650 diváků. Závodiště nabylo takového významu, že v roce 1813 dokonce parlament schválil zákon zaručující, že tento prostor bude vždy využíván pouze pro dostihy, a o sto let později stejný zákonodárný sbor ustanovil Ascot Authority, tedy úřad, který závodiště spravuje. Dnes dostihový prostor, kde Royal Ascot probíhá, patří soukromé společnosti Royal Estate, jež je ve vlastnictví královské rodiny. Ta také roku 2004 investovala dvě stě milionů liber na přestavbu celého areálu.

Návštěva Royal Ascot jako významná společenská událost

Royal Ascot je výjimečnou událostí, které se účastní britská aristokracie i mnoho celebrit. Hlavní závod, tzv. Ascot Gold Cup, probíhá od roku 1807 vždy třetí den dostihů, v tzv. Ladies Day. Čtyř a víceletí koně tu soutěží na dráze o délce 4023 metrů o pohádkovou odměnu, která v přepočtu činí 114 milionů korun. Znalci koní se sem však sjíždějí i na dalších 35 závodů, které se liší délkou trasy i stářím koní.

Zahájení dostihové sezóny se každoročně účastní i královská rodiny. Žokeje, kteří závodí na jejích koních, poznáte podle dresu v královských závodních barvách – fialový podklad zdobený zlatým vyšíváním je doplněn červenými rukávy a černou sametovou čepicí se zlatým okrajem.

Rada: Chcete-li se zúčastnit některého dostihu v Ascotu, vstupenky si můžete objednat na adrese: https://tickets.ascot.co.uk/…WhatsOn.aspx

Zobrazeno: 1388x

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY