PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Aachen - Německo

Základní informace

Cáchy, německy Aachen, jsou nádherné lázeňské město plné historie v západní části Německa ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

radnice, Aachen, Německo Aachen, Německo Dóm, Aachen, Německo

Město Cáchy založili Římané v prvním století. Objevili tu totiž nejteplejší termální prameny severně od Alp a využili je k postavení lázní. Kolem nich se postupně začalo rozrůstat osídlení až do velikosti 23 ha, které pojmenovali Aqua Grani. Zkomolením tohoto názvu pak vzniklo německé Aachen.

První písemná zmínka však pochází až z roku 765, kdy si zde francký král Pipin III. Krátký založil falc. Tu si o tři roky později zvolil za svou rezidenci král Karel I. Veliký, který tu byl později korunován císařem. Právě on tady ihned začal stavět 32 metrů vysokou osmibokou kapli, v níž bylo od 10. do 14. století korunováno třicet králů a dvanáct královen. Za zmínku jistě stojí i skutečnost, že mezi ně patřil i Karel IV. a jeho synové Václav IV. a Zikmund Lucemburský.

Karel I. Veliký sem také přemístil říšské relikvie, za nimiž se sjížděli poutníci z celé Evropy, kteří městu přinášeli zisk a bohatství. Slibný rozvoj Cách byl však ukončen roku 1656, kdy je zničil obrovský požár. Krátkou dobu to vypadalo, že se město z této katastrofy nevzpamatuje. Poté ale valonský lékař François Blondel přišel se spásným nápadem, který se paradoxně vracel ke kořenům města. Z trosek postavil velkolepé lázně, které brzy doplnil kasinem a tanečními sály, takže se sem začala sjíždět smetánka z široka daleka. V 18. a 19. století získaly lázně takový věhlas, že je navštívil např. i car Petr I. Veliký, pruský král Friedrich II. či skladatel Georg Friedrich Händel.

Dnes tu mohou návštěvníci užívat více než dvacet bazénů a nespočet relaxačních místností ve stylu umělé jeskyně či pouště, ale i odpočívat s hudbou či vůněmi. Vynechat nelze ani kolonádu z roku 1824, postavenou nad Císařským pramenem o teplotě 53 °C.

V Cáchách uspokojí svůj zájem i milovníci historie. Obdivovat mohou monumentální gotickou radnici z roku 1349, dvě z původních jedenácti bran dvou okruhů hradeb, Grashaus, postavený jako radnici, ale sloužící později jako soud a vězení, či gotický chrám Haus Löwenstein se sochou Jana Nepomuckého. Hodiny lze také strávit v klenotnici, která ukrývá poklady z nedaleké katedrály.

Oficiální webová stránka: www.aachen.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY