PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Abbey Road - Anglie, Londýn

Základní informace

Abbey Road je dopravní tepnou v londýnské čtvrti Camden a Westminster. Je součástí silnice číslo B507 a je známá díky studiím Abbey Road Studios a albu z roku 1969 od skupiny Beatles s názvem Abbey Road.

Abbey Road, Londýn, Anglie

Kde se Abbey Road nachází

Silnice Abbey Road začíná v oblasti Kilburn (pojmenované podle blízkého převorství Kilburn Priory) na křižovatce ulic Quex Road a West End Lane. Abbey Road dále pokračuje cca 2 km na jihovýchod a křižuje silnice Belsize Road, Boundary Road a Marlborough Place. Končí na křižovatce ulic Grove Road a Garden Road End.

Slavná historie ulice Abbey Road

Studia EMI´s Abbey Road Studios se nachází na jihovýchodním konci ulice. Své songy zde nahrávali populární hudební umělci a skupina Beatles zde nahrála i své poslední 11. studiové LP s názvem Abbey Road. Fotka na obalu alba ukazuje čtyři členy skupiny Beatles, jak jdou do nahrávacího studia přes přechod pro chodce. Imitace a parodie této fotografie lze najít i na albech dalších hudebních skupin (Red Hot Chili Peppers, The Shadows, Paul is Live). Téma fotografie se dodnes objevuje i ve filmech nebo videoklipech a stala se tak jednou z nejslavnějších a nejvíce parodovaných fotografií. Album Abbey Road vyšlo v Británii 26. září 1969.

Díky skupině Beatles je tato část ulice Abbey Road od roku 1970 součástí turistického okruhu v Londýně. V prosinci 2010 byl přechod pro chodce zapsán v anglickém dědictví English Heritage na seznam chráněných památek. Přechod pro chodce je stejně jako přechod severně od něho velmi fotografované místo, a to i přesto, že je na silnici velmi hustý provoz.

Plechová značka na rohu ulic Grove End Road a Abbey Road je dnes kvůli vandalům namontována vysoko na budově. Často totiž docházelo k jejímu odcizení nebo poškození a náklady na její opravu a znovuvyvěšení stále rostly. Každé tři měsíce se také musí kvůli sprejerům vymalovat zeď vedle přechodu pro chodce, kterou používají fanoušci a sprejeři pro své graffiti.

Nejbližší stanice metra Kilburng Hight Rd, South Hampstead, St John´s Wood a Maida Vale.

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Abbey_Road
http://en.wikipedia.org/…%28street%29

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/Abbey_Road

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY