PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Admirality Arch - Anglie, Londýn

Základní informace

Oblouk Admiralty Arch je chráněnou londýnskou památkou. Jeho podloubím vede silnice pro motorová vozidla a pro pěší a dělí tak rušné náměstí Trafalgar Square od promenády The Mall, která pokračuje k paláci Buckingham Palace.

Admiralty Arch, Londýn, Anglie

Vznik a význam Admiralty Arch

Práci na budově zadal král Edward VII na památku své matky, královny Viktorie. Bohužel se dokončení stavby nedožil, stavba byla dokončena v roce 1912. Přiléhá k budově Old Admiralty Building. Postavy soch navigace Navigation a dělostřelby Gunnery byly navrženy podle anglického sochaře Thomase Brocka.

Oblouk Admiralty Arch hraje důležitou roli při slavnostních příležitostech. Pod obloukem prochází procesí při královských svatbách, pohřbech, korunovacích a dalších příležitostech (např. v roce 2012 pod obloukem procházelo procesí na konci olympijských a paralympijských her).

Nezapomeňte si prohlédnout

Na vnitřní stěně nejsevernějšího oblouku je umístěn malý výstupek, který je velikostí a tvarem podobný lidskému nosu. V roce 1997 ho zde umístil umělec Rick Buckley jako součást kampaně proti společnosti „Big Brother“. Nos je ve výšce asi dvou metrů a každému, kdo zde projíždí na koni tak sahá do výšky pasu. Předtím, než byl Buckley odhalen v novinách London Evening Standard, panoval ve městě mýtus, že nos je zde na počest vévody z Wellingtonu, který byl známý svým obzvlášť velkým nosem.

Současnost Admiralty Arch

V roce 2000 se do kanceláří v budově přestěhoval Úřad vlády (sídlo měl stále ve Whitehallu). V roce 2011 byla budova uvolněna k prodeji (jako součást vládního programu úsporných opatření) za £ 75 millionů. V říjnu 2012 španělský developer Rafael Serrano předložil plán na přebudování stavby na luxusní hotel. Získal tak pronájem budovy na dalších 125 let. V srpnu 2013 rada Westminster City Council vydala územní rozhodnutí o obnově a přeměně oblouku Admiralty Arch ve 100pokojový hotel a rezidenci.

Oficiální webová stránka: en.wikipedia.org/wiki/Admiralty_Arch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY