PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Animals in War Memorial - Anglie, Londýn

Základní informace

Animals in War Memorial je válečný památník, který se nachází v londýnském parku Hyde Park. Památník navrhl sochař David Backhouse a vzdává hold všem zvířatům, která sloužila, trpěla a zemřela v průběhu 20. století po boku britských a spojeneckých válečných sil.

Vznik a popis památníku

Památník byl inspirovaný knihou Jillyho Coopera „Animals in War“. Tvoří ho zakřivená zeď z portlandského vápence, která má rozměry 16,8 m x 17,7 m. Na zdech jsou vyobrazena bojující zvířata, společně s informacemi o počtu ztracených zvířat ve válkách. Na vnější straně jsou jména hlavních dárců, kteří přispěli na postavení památníku. Před a za zdí jsou umístěny bronzové sochy zvířat – dvě těžce naložené muly stoupající po schodech pomníku a sochy koně a psa, které se za nimi dívají do dálky. Památník odhalila Princezna Anna 24. listopadu 2004 k 90. výročí začátku první světové války. Na postavení památníku bylo zapotřebí 2 miliony liber, které byly získány převážně z veřejných darů.

Jakým způsobem zvířata sloužila ve válce

K přepravě munic a zásob na frontě se využívalo koní, mul a oslů. Po celá staletí se ve válkách využívali také psi, zejména pro jejich vrozenou inteligenci a oddanost. Používali se nejen jako hlídači, ale i při předávání zpráv, pokládání telegrafních drátů, při zjišťování min a vyhrabávání obětí. Důležití byli také holubi. Předávali důležité zprávy na dlouhé vzdálenosti, zvláště pak když byly jiné způsoby komunikace nemožné. Mezi další zvířata, která přispěla svou silou a energií ve válce byli sloni, velbloudi, voli, kočky, kanárci a dokonce i světlušky.

Oficiální webová stránka: www.animalsinwar.org.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY