PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Anne Frankhuis - Nizozemsko, Amsterdam

Základní informace

Anne Frankhuis je dům na Prinsengrachtu, kde se během 2. světové války schovávala rodina židovské dívky Anny Frankové, a kde se nachází Nadace Anny Frankové a muzeum věnované její památce. Tajnými dveřmi se projde do zadního domu a do malého bytu, ve kterém byla rodina nucena přebývat. K nejpůsobivějším exponátům muzea patří originál slavného deníku.

Příběh židovky Anny Frankové je díky jejímu deníku jedním z nejznámějších příběhů 2. světové války. Čtyřletá Anne spolu s rodiči uprchla v r. 1933 z Německa před nacisty do Nizozemska. Poté, co bylo Nizozemí obsazeno Němci, se rodina v červenci 1942 přestěhovala z Merwedepleinu do zadní přístavby domu v Prinsengrachtu č. 267. Anne, její matka Edith, otec Otto a starší sestra Margot zde žili spolu s rodinou Van Pelsových a dentistou Fritzem Pfefferem. Dne 4. 8. 1944 do přístavby vpadlo gestapo. Všichni, kteří se zde ukrývali, byli zatčeni a odvlečeni do německých koncentračních táborů.

Po skončení 2. světové války se Otto Frank vrátil do Amsterdamu r. 1945 a zjistil, že celá jeho rodina zemřela – manželka Edith v Osvětimi a dcery Anne a Margot v Bergen-Belsenu. Miep Giesová, jedna z těch, kteří rodině v těžkých chvílích pomáhali, si schovala Annin deník, který dívka dostala jako dárek ke svým 13. narozeninám. Deník byl poprvé publikován v r. 1947 a od té doby byl přeložen do více než 55 jazyků. Pro mnohé lidi Anne Franková symbolizuje 6 milionů Židů zavražděných nacisty za 2. světové války.

Zdroj:
Nizozemsko – Společník cestovatele, nakladatelství Ikar
Knižní průvodce Marco Polo – Nizozemsko

Oficiální webová stránka: www.annefrank.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY