PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Antwerpen - Belgie

Základní informace

Antwerpen (Antverpy) jsou hlavní přístav a středisko severní provincie. Město leží 45 km severně od Bruselu a je druhým největším belgickým městem. Ve středověku bylo jedním z nejbohatších obchodních center na světě.

Grand Place, Antverpy, Belgie Cathedral of Our Lady, Antverpy, Belgie Steen castle, Antverpy, Belgie

Město na východním břehu řeky Šeldy, které je dnes centrem mezinárodního obchodu s diamanty, vzniklo už ve 2. století. Od počátku zažívalo prudký rozvoj a roku 1106 připadlo brabantskému vévodovi. Ve 14. století se z něj stalo středisko evropského textilního průmyslu a později i hlavní brabantský přístav.

Kompaktní historické jádro města odráží jeho dřívější význam i bohatství. Sestává z úzkých uliček s cechovními domy a několika kostely. Srdcem města je náměstí Grote Markt, které na severní straně lemují cechovní domy, zdobené zlatými postavami. Nachází se tu i radnice z roku 1565, která vznikla v době největšího rozkvětu obchodu v Antverpách. Její autor Cornelius Floris jí dal zdobený štít a v interiéru lze najít obrazy z minulosti Antverp. Uprostřed náměstí stojí socha římského vojáka Silvia Braba, synovce Julia Caesara, který je zpodobněn, jak hází do Šeldy ruku mýtického obra Antigona.

Jen kousek od náměstí lze vidět největší gotickou katedrálu v Belgii. Sedmilodní kostel s valenou klenbou je zasvěcený Panně Marii a už z dálky zaujme jeho 123 metrů vysoká stupňovitá věž. Vznikal od roku 1352 po dobu dvou set let a ve svém interiéru skrývá tři vzácná díla Rubense. Další obraz tohoto umělce Rozlomení sloupu statečnosti je možné vidět v impozantním kostele svatého Pavla. Stavba mísící prvky gotiky a baroka vznikla roku 1517, ale koncem 17. století jí přibyl barokní portál a věže.

Kostel připomíná na první pohled i Vleeshuis, postavený roku 1504 dle plánů Hermana de Waghemakera jako sídlo řeznického cechu. Nepřehlédnutelné je střídání řad červených cihel a bílého kamene, které evokuje vrstvy tučného a libového masa. Uvnitř se dnes nachází sbírka dřevořezeb a historických hudebních nástrojů.

Významné je také Národní námořnické muzeum ve vstupní bráně původní antverpské pevnosti. V nejstarší budově města bývalo ve středověku vězení a dnes jsou její exponáty spojeny s dějinami námořnictví.

Oficiální webová stránka: www.visitantwerpen.be

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Zajímavé články

Hranolky

Školní zájezdy Belgie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY