PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Ars Electronica Center - Rakousko, Linec

Základní informace

Ars Electronica Center je moderní muzeum v rakouském Linci, zaměřující se na vědu, mediální umění a technologie.

V roce 1979 vznikl projekt Ars Electronica na podporu počítačového rozvoje. Během doby své existence se mu podařilo vytvořit největší archiv počítačového umění na světě, pro nějž byla roku 1996 postavena samostatná budova na břehu Dunaje v Linci. O deset let později bylo rozhodnuto o jejím rozšíření a vybudování experimentálního centra pro veřejnost, v němž se budou prolínat počítače, umění a technologie.

Návrh rakouského ateliéru Treusch splňoval dva hlavní požadavky zadané městem, a to že stavba bude respektovat okolní prostředí a zároveň zůstane zachován volný výhled na Dunaj. Výsledkem je moderní budova, která rozšířila původní výstavní plochu na skoro trojnásobek. Celý komplex sestává z hlavní několikapatrové budovy, výstavní plochy v podzemí a multifunkční otevřené plochy. Nová stavba ze skla a oceli byla otevřena 2. ledna 2009. Pochlubit se může 5 000 m² fasády, která díky více než tisícovce LED světelných pásků o vysokém výkonu rozzáří stěny červenou, zelenou, modrou a bílou barvou. Ty mohou vytvářet světelné vzory a animace a výsledek je opravdu ohromující.

Investice 30 milionů eur se tu opravdu vyplatila. Na 3 000 m² výstavní plochy se snaží autoři zodpovědět otázku, jak je svět přeměňován moderními technologiemi. Hlavní téma je tady experimentování. Návštěvníci mohou zkoumat, objevovat a na vlastní kůži vyzkoušet mnoho pokusů. Vše je interaktivní, laboratoře nejsou jen výstavkou předmětů, ale vybízejí k vlastní kreativitě. K těm nejoblíbenějším patří Soundlab, Robolab, Device Art či Geo City, zaměřující se na informace o světě a životním prostředí.

Za jeden z vrcholů muzea je považováno oddělení Deep Space, kde je díky obrovské projekci ve formátech 2D a 3D možné cestovat časoprostorem, ať už do historie, ke hvězdám, do mikrokosmu či na fantastická místa.

Oficiální webová stránka: https://ars.electronica.art

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY