PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Audley End House - Anglie

Základní informace

Audley End House je jedno z nejkrásnějších anglických venkovských sídel, nacházející se 20 kilometrů jižně od Cambridge v hrabství Essex.

Dějiny tohoto přepychového jakobitského sídla sahají až do roku 1538. Tehdy totiž král Jindřich VIII. věnoval benediktinský klášter a okolní pozemky lordu kancléři siru Thomasi Audleyemu, který stávající budovy změnil na svůj dům. Jeho vnuk Thomas Howard, I. hrabě ze Suffolku a lord strážce pokladu Jakuba I., však rozhodl, že dosavadní rodinné sídlo je nedostačující, a nechal je přestavět na ve své době největší stavbu v Anglii. Projekt byl dokončen roku 1614 a náklady na něj dosáhly závratných výšek. Není tak divu, že o pět let později byli Suffolk i jeho žena uvrhnuti za zpronevěru do londýnského Toweru a propuštěni byli až po zaplacení vysoké pokuty.

V roce 1667 se král Karel II. rozhodl Audley End House koupit za čtvrtinu jeho stavební ceny, ale už na počátku 18. století byl palác opět vrácen rodině Howardových. Kvůli snadnějšímu spravování nechali jejich potomci v roce 1725 pod vedením sira Johna van Krugha dvě třetiny domu zbourat.

V 60. letech 18. století následovala další přestavba. Architekt Robert Adam změnil původní interiéry a zahradní architekt Capability Brown přebudoval rozlehlé zahrady na park kolem řeky Cam s jezerem, nádhernou květinovou zahradou či palladiovskými mosty a chrámy. Robert Adam je autorem i interiéru kaple z roku 1772, jejíž nátěr klenby imituje kámen a která se pyšní vitrážemi Posledního soudu. Stejný architekt vytvořil i velký a malý příjímací salon.

Návštěvníci si tak dnes z původní stavby mohou prohlédnout jen několik dochovaných štukových stropů a hlavní sál, zdobený krovem s obloukovými vzpěrami a jakubovskou masivní dubovou přepážkou. Stěny jsou zde zaplněné rodinnými portréty, mezi nimiž lze vidět i podobiznu zakladatele paláce Thomase Howarda od Biagia Rebeccy.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY