PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Auto- und Technikmuseum Sinsheim - Německo

Základní informace

Auto- und Technikmuseum Sinsheim je technické muzeum nacházející se ve městě Sinsheim ve spolkové zemi Baden-Württemberg, které bylo otevřeno v roce 1981. Vystavuje největší sbírku technických unikátů na světě.

Své návštěvníky udivuje už svým ohromujícím rozsahem – na jeho detailní prohlídku je nutné si vyčlenit celý den. V rozlehlých prostorách muzea si lze prohlédnout různé typy dopravních prostředků, ale vidět tu lze i jiné technické zajímavosti, k nimž patří např. hudební nástroje.

Sekce věnovaná automobilům se může pochlubit exponáty již z konce 19. století, ale vystavené jsou tu i rarity, jako je např. šestikolová formule Tyrrell. Užitková auta jsou tu pro dokreslení dobové atmosféry doplněna figurínami a odpovídajícím vybavením. Jedinečná je i expozice zabývající se vývojem bicyklů, ale k vidění je i několik stovek motocyklů, lokomotivy, starý parní válec či motor kamionu.

Milovníci vojenské techniky ocení oddělení armádních vozidel. Najdou tu mimo jiné obojživelná vozidla a množství tanků. K originálním exponátům patří tank Tiger, který byl zničen explozí. Jeho zbytky však byly sestaveny do podoby původního tanku, z nějž mezerami po chybějících dílech prosvítá světlo.

sekci letadel lze navštívit interiéry např. Antonova AN22 či Boeingu 747. Toto muzeum je také jediné na světě, kde vedle sebe stojí jediné dva nadzvukové letouny Concorde a Tupolev TU144. I jejich interiér a pilotní kabinu je možné si detailně prohlédnout. Dovnitř letadel, umístěných vysoko nad budovami v letové poloze, se lze dostat po točitém schodišti a lávkách. Ti, kterým se nechce je zdolávat i dolů, se mohou do přízemí dostat jízdou tobogánem.

Již více než dvacet let v Sinsheimu funguje IMAX 3D, které tu vzniklo jako první v celém Německu. Dnes však jeho technologie postoupila ještě dál. Využívá dva obrovské laserové projektory, které promítají na obrazovku o rozměru 22×27 metrů v 4K kvalitě.

Oficiální webová stránka: https://sinsheim.technik-museum.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
1 skupina max 30 osob (€80)

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY