PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Bad Ischl - Rakousko

Základní informace

Bad Ischl je elegantní lázeňské město ležící v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy asi 50 kilometrů východně od Salzburku.

Kongress & Theater Haus, Bad Ischl, Rakousko

První písemná zmínka o městě na soutoku řek Traun a Ischl pochází z roku 1262, ale na svoji slávu si musel počkat až do 19. století. Na jeho počátku si totiž fyzik dr. Josef Götz všiml příznivých účinků místní vody a roku 1807 již začal léčit horníky z okolí, trpící dnou a revmatismem. Trvalo však ještě dalších čtrnáct roků, než sem přijel vídeňský doktor Franz Wirer, díky němuž se věhlas solných lázní rozšířil, a o rok později už Bad Ischl přivítal prvních čtyřicet lázeňských hostí.

Právě tento lékař také poradil dosud bezdětnému bratru císaře Ferdinanda Karlovi a jeho ženě Žofii, aby absolvovali koupele v ischlských pramenech. A výsledek se brzy dostavil: narodili se jim čtyři synové, z nichž nejstarší byl budoucí rakousko-uherský císař František Josef. Právě jeho osud byl s Bad Ischl spojený i nadále. Když mu bylo 23 let, měl se právě tady zasnoubit se svou bavorskou sestřenicí Helenou. On se však na první pohled zamiloval do její mladší sestry Alžběty, s kterou se zasnoubil v Seeauer Haus. Dnes se tu nachází muzeum města.

Za vlády Františka Josefa I. se Bad Ischl stal střediskem společenského a kulturního života evropského významu. František Josef tu vlastnil vilu, kterou dostal jako svatební dar od arcivévodkyně Žofie, a on sám zde trávil horké letní měsíce. Věnoval se svým zábavám, ale právě tady vznikl i manifest Mým národům.

Město stále využívá prameny, jejichž voda obsahuje 27 % soli. Návštěvníci mohou odpočívat v lázních Salzkammergut-Therme, kde na ně čeká široká nabídka relaxace v podobě vnitřních i vnějších bazénu s podvodními lehátky, solná vířivka, venkovní líná řeka a několik druhů saun.

Za návštěvu stojí i centrum města, kde lze mimo jiné navštívit i slavnou cukrárnu Zauner, založenou roku 1832.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY