PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 10x

Bernina Express - Švýcarsko

Základní informace

Bernina Express je jedním z nejoblíbenějších švýcarských panoramatických vlaků. Jízda v něm patří k nejpůsobivějším cestám napříč Alpami, během které cestující obdivují nádherné krajinné scenérie a také působivé železniční stavby.

Svycarsko Bernina pass, Bernina express Svycarsko Landwasser Viaduct Svycarsko Bernina Express

Vyhlídková jízda Bernina Expressem začíná ve městě Chur, Davos nebo Svatý Mořic ve švýcarském kantonu Graubünden, vede přes Alpy kolem ledovců a přes průsmyk Bernina až do italského Tirana, přičemž zdolává nejvýše položenou železniční trať v Alpách. Cestou vlak projede celkem 55 tunely a přejede přes 196 mostů a viaduktů. V létě si cestující mohou trasu ještě prodloužit navazujícím stejnojmenným autobusem, který je zaveze až do švýcarského Lugana.

Podle známého marketingového sloganu Rhétské dráhy – železniční společnosti, která Bernina Express provozuje – se během jízdy dostanete od ledovců až k palmám. A je tomu skutečně tak, Berninský průsmyk leží ve výšce 2200 m a konečná stanice, italské Tirano, pak ve výšce 438 m. Díky úchvatným přírodním scenériím, které během cesty uvidíte, a technicky téměř zázračně působícím viaduktům a tunelům, byla trať v roce 2008 dokonce zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Trasa měří 144 kilometrů a Bernina Express ji zvládá projet za čtyři hodiny. Ve vlacích jsou zařazeny vyhlídkové vozy s okny dosahujícími až ke střeše, takže si tu budete připadat doslova jako v kině, ve kterém hlavní roli hraje švýcarská krajina a železnice.

Celá jízda je plná působivých momentů a panoramatických výhledů – jedním z těch nejkrásnějších úseků je zejména přejezd přes elegantní viadukt Ladwasser u Filisuru, který se v délce bezmála 140 metrů stáčí do oblouku a plynule navazuje na tunel proražený v kolmé skalní stěně. Další vrcholný zážitek pak představuje stoupání do Predy, kdy se během 15 minut dostanete bez použití zubačky o 416 metrů výše díky sedmi tunelům, devíti viaduktům a dvěma galeriím.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY