PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Bernina Express - Švýcarsko

Základní informace

Bernina Express je jedním z nejoblíbenějších švýcarských panoramatických vlaků. Jízda v něm patří k nejpůsobivějším cestám napříč Alpami, během které cestující obdivují nádherné krajinné scenérie a také působivé železniční stavby.

Vyhlídková jízda Bernina Expressem začíná ve městě Chur, Davos nebo Svatý Mořic ve švýcarském kantonu Graubünden, vede přes Alpy kolem ledovců a přes průsmyk Bernina až do italského Tirana, přičemž zdolává nejvýše položenou železniční trať v Alpách. Cestou vlak projede celkem 55 tunely a přejede přes 196 mostů a viaduktů. V létě si cestující mohou trasu ještě prodloužit navazujícím stejnojmenným autobusem, který je zaveze až do švýcarského Lugana.

Podle známého marketingového sloganu Rhétské dráhy – železniční společnosti, která Bernina Express provozuje – se během jízdy dostanete od ledovců až k palmám. A je tomu skutečně tak, Berninský průsmyk leží ve výšce 2200 m a konečná stanice, italské Tirano, pak ve výšce 438 m. Díky úchvatným přírodním scenériím, které během cesty uvidíte, a technicky téměř zázračně působícím viaduktům a tunelům, byla trať v roce 2008 dokonce zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Trasa měří 144 kilometrů a Bernina Express ji zvládá projet za čtyři hodiny. Ve vlacích jsou zařazeny vyhlídkové vozy s okny dosahujícími až ke střeše, takže si tu budete připadat doslova jako v kině, ve kterém hlavní roli hraje švýcarská krajina a železnice.

Celá jízda je plná působivých momentů a panoramatických výhledů – jedním z těch nejkrásnějších úseků je zejména přejezd přes elegantní viadukt Ladwasser u Filisuru, který se v délce bezmála 140 metrů stáčí do oblouku a plynule navazuje na tunel proražený v kolmé skalní stěně. Další vrcholný zážitek pak představuje stoupání do Predy, kdy se během 15 minut dostanete bez použití zubačky o 416 metrů výše díky sedmi tunelům, devíti viaduktům a dvěma galeriím.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY