PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Bibury - Anglie

Základní informace

Bibury je malebná vesnička nedaleko Cirencesteru v hrabství Glocestershire, která je považována za nejkrásnější vesnici v Cotswolds.

Anglie Bibury, Houses of Arlington Row

Po její návštěvě je každému jasné, proč bývá v médiích pravidelně zařazována i mezi nejkrásnější vesnice světa či označována za jednu z nejkouzelnějších v Evropě. Kamenné domy postavené z místního kamene medové barvy, šikmé střechy a nekonečné louky patří mezi jednoznačné přednosti, kterými Bibury okouzlí každého svého návštěvníka. Mnozí z nich tu navíc poznají kulisy některých scén z filmu Stardust či Deník Bridget Jonesové.

Historie Bibury

První zmínka o osídlení tohoto místa se objevuje roku 1086 v Domesday Book, tehdy ještě pod názvem Becheberie. Archeologické průzkumy však prokázaly, že už v 8. století tu stával kostelík, na jehož základech vyrostl dnešní kostel svaté Marie.

Roku 1380 zde byly postaveny klášterní sklady vlny, jež se 17. století přeměnily na řadu domků, zvanou Arlington Row. Ulice je pro Brity tak významná, že zdobí vnitřní stranu všech britských pasů, a natolik zaujala Henryho Forda, že ji chtěl celou koupit, kámen po kameni přesunout do Spojených států amerických a tam ji znovu v Michiganu postavit.

V ulici se usadili tkalci, kteří využívali k pohonu svých stavů vodu z řeky Coln. Tkanina, kterou vyrobili, putovala do nedalekého Arlington Mill, kde se zpracovala, a poté se sušila na dřevěných rámech na Rack Isle. Dnes se v řece prohání hejna pstruhů, které můžete ochutnat v nedaleké pstruží farmě a v místní restauraci vám rádi připraví rybu, kterou si tu sami ulovíte.

Největší budova v celé vesnici se jmenuje Bibury Court. Tento dům, který vznikl roku 1633 ve stylu jakobitské architektury, je však dnes změněný na hotel.

Za zmínku jistě stojí i fakt, že právě tady vznikl roku 1681 první klub závodních koní na světě The Bibury Club. Závody se tu konaly až do počátku 20. století.

Oficiální webová stránka: www.bibury.com

Mohlo by vás také zajímat

Stratford upon Avon

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY