PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Boscastle - Anglie, Cornwall

Základní informace

Boscastle je malebná památkově chráněná vesnice, zaklíněná mezi útesy asi 8 kilometrů východně od Tintagelu v anglickém hrabství Cornwall.

Anglie Cornwall, Boscastle harbour Anglie Boscastle, River Valency

Boscastle hrál v dějinách roli důležitého přístavu, skrze nějž procházela většina zboží exportovaná do Bristolu z přístavů jihozápadního pobřeží. Města Tintagel, Camelford a Delabole byla naopak zcela závislá na uhlí, které sem bylo přiváženo, a odtud se odvážila i veškerá břidlice vytěžená v Delabole. V době největší slávy přístavu sem zajížděly lodě vezoucí náklad o hmotnosti až 200 tun.

Ještě v 19. století bylo celé pobřeží jihozápadní Anglie velmi problematické a právě Boscastle představoval jediný bezpečný přístav. I tady však byla stále přítomná hrozba, že loď narazí při vplouvání do úzkého hrdla na skalisko, a tak každé plavidlo vtahovala do bezpečí přístavu loď s osmi muži na palubě a dále na břeh ji místní táhli na lanech středem kanálu. Malý přístav s bohatou pašeráckou minulostí vděčí své účelnosti siru Richardu Grenwillovi, který jej ochránil vjezdem ve tvaru S. Na otevřené moře bylo také nutné vyplout kanálem vytesaným do skály.

Středem vesnice, která nad přístavem vyrostla, protéká řeka Valency, do níž se jen o trochu výše vlévá Jordan. Její nábřeží, vybudované v době alžbětinské, si uchovalo svoji podobu dodnes, díky čemuž je Boscastle považovaný za jedno z nejromantičtějších míst v Cornwallu.

Když však roku 1893 poté, co do Cornwallu byla protažena železnice, Boscastle ztratil jako přístav význam, bojovala vesnice s velkou chudobou. Brzy ale bíle natřené domky s doškovými střechami v dlouhém úzkém údolí, chráněném vysokými břidlicovými útesy, obsadily hrnčířské dílny, umělecké galerie, pekařství a obchůdky se suvenýry a Boscastle se stal populárním turistickým cílem. Stáje pro koně, odvážející zboží z přístavu, se proměnily na oblíbený hostel. Proslavené je i místní muzeum čarodějnictví, v němž lze vidět několik křišťálových koulí, knihu stínů či slyšet hlas mága Aleistera Crowleyho.

Oficiální webová stránka: https://www.nationaltrust.org.uk/boscastle

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY