PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Bristol - Anglie

Základní informace

Bristol je historicky důležitý přístav v jihozápadní Anglii, který patřil téměř 500 let mezi trojici největších anglických měst.

Bristol Cathedral, Bristol, Anglie Bristol, Anglie Clifton Suspension Bridge, Bristol, Anglie

Bristol se jako přístav proslavil i přesto, že neleží u moře, ale na řece Avon, která jej spojuje se šest kilometrů vzdálený Bristolským zálivem. Historie města je spojená s námořnictvím, obchodem a dalekými plavbami. Už roku 1497 odtud vyplul John Cabot, který objevil Newfoundland a přistál na americké pevnině. Jeho sochu lze vidět na nábřeží Narrow Quay. Především v 17. století tu pak kvetl obchod s USA a Karibskými ostrovy, odkud se dovážel tabák, rum a také otroci. V 19. století zde inženýr Isambard Kingdom Brunel, architekt nedalekého Clifton Suspension Bridge, postavil první velkou osobní ocelovou loď, která odtud odplula roku 1843. Za 43 let obeplula zeměkouli dvaatřicetkrát.

Jako centrum průmyslu se Bristol stal terčem německých náletů během druhé světové války a mnoho budov jeho historického jádra bylo zničeno. Mezi ty, které bombardování přestály, patří např. kostel Panny Marie ze 14. století, který královna Alžběta I. považovala za nejkouzelnější ve Spojeném království. Za pozornost tu mimo jiné stojí labyrint v severní lodi. Ještě starší je katedrála nacházející se jihozápadně od centra. Vznikla jako součást opatství na místě, kde podle legendy došlo k setkání svatého Augustina s keltskými křesťany. Stavět se začala už roku 1140, ale dokončena byla až o osm století později. Pyšní se originálními středověkými plastikami, jako je např. šnek plazící se po listoví či opice, hrající na dudy, doprovázená na housle beranem.

Z 18. století se dochovala obilní burza Johna Wooda staršího a hrázděný hostinec Llandoger Trow, kde prý Daniel Defoe potkal námořníka Selkirka, který se mu stal inspirací pro postavu Robinsona. Milovníci muzeí tu jistě ocení British Empire and Commonwealth Museum, sídlící v nádražní budově z roku 1841, Bristol Industrial Museum, vystavující průmyslové produkty vyrobené ve Spojeném království v poledních tři sta letech, a City Museum & Art Gallery, v jehož expozicích lze vidět zkameněliny, římské nádoby, čínské sklo či skvosty evropského malířství.

Oficiální webová stránka: https://visitbristol.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY