PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Bury St Edmunds - Anglie

Základní informace

Bury St Edmunds je město ležící východně od Cambridge. Dominantou města je katedrála a zbytky opatství, které do r. 1347, kdy shořelo, disponovalo největším majetkem v zemi.

St Edmundsbury Cathedral, Bury St Edmunds, Anglie Ruiny opatství, Bury St Edmunds, Anglie

Město původně vzniklo kolem benediktinského kláštera, který byl založen pro uchování ostatků posledního anglosaského krále východní Anglie svatého Edmunda. Ten byl roku 869 mučen a sťat a o čtyři roky později kanonizován. Jeho smrt, po níž vlk uchopil a zvedl jeho hlavu, je motivem mnoha středověkých plastik.

O dvě století později tu dánský král Knut zřídil opatství, což podnítilo rychlý rozvoj, a klášter se brzy stal nejbohatším v zemi. Slibný růst byl však zastaven při rušení klášterů roku 1539 za vlády Jindřicha VIII. Opatství postupem času chátralo a kameny z jeho budov používali místní na stavby svých domů.

Dnes je Bury St Edmunds malebné městečko s georgiánskými ulicemi a květinovými zahradami, jehož centrum si zachovalo pravoúhlou strukturu rovnoběžných ulic normanských sídel. Bylo to také prvním městem, které Normané v Anglii naplánovali, a tak sloužilo jako vzor pro další osídlení. Střed města představuje náměstí Angel Hill, na němž stojí hotel The Angel. Právě v něm ubytoval ve svém slavném románu Charles Dickens pana Pickwicka. Podél východní strany náměstí vede zeď z 12. století s branou Abbey Gate, která je vchodem do zahrad a ke zřícenině opatství. Hlavní vstup však kdysi býval přes tzv. Norman Tower. Na této věži lze dodnes obdivovat bohatě zdobené sloupové hlavice a chrliče v podobě draků.

Pozornosti by neměla ujít ani katedrála, zasvěcená svatému Jakubovi, která se stavěla od roku 1438 po dobu čtyř set let, či kostel Panny Marie, který je třetím největším farním kostelem v Anglii. Právě tady je pohřbena anglická královna Marie I. Krvavá.

Rada: Ti, kdo se zajímají o historii, by neměli vynechat ani kupecký dům Moyse´s Hall z 12. století, v němž sídlí městské muzeum.

Oficiální webová stránka: www.visit-burystedmunds.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY