PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Camber Castle - Anglie

Základní informace

Hrad Camber Castle leží mezi městy Rye a Winchelsea v East Sussexu. Původně ležel na oblázkovém výběžku do moře a chránil přístupové cesty do těchto měst. Vybudoval ho Jindřich VIII. a je známý také pod názvem Winchelsea Castle. Dnes se nachází v přírodní rezervaci Rye Harbour Nature Reserve a je zapsán na seznam chráněných památek English Herigate.

Historie hradu Camber Castle

K obraně proti francouzské a španělské invazi nechal Jindřich VIII. vystavět na jižním pobřeží Anglie několik dělostřeleckých tvrzí. Jedna z těchto tvrzí byla i Camber Castle, která byla postavena kolem oválné věže, kterou v Camberu postavil v letech 1512–1514 Sir Edward Guldeford. Tehdy stála tato oválná věž na oblázkovém výběžku do moře. Hrad Camber Castle je druhý největší hrad po Deal Castle a, stejně jako i další opevnění Jindřicha VIII., je vysoce symetrický. Práce na hradě začaly v roce 1539 a byly dokončeny v roce 1544. Do roku 1553 zde byla posádka 29 mužů. Do konce 16. století však byl hrad zanesen bahnem a přístupové cesty do měst se posunuly více na východ. Hrad se proto stal zastaralým a v roce 1637 byla posádka rozpuštěna. V letech 1969–1975 byly na hradě provedeny hrubé práce, které se týkaly zejména oprav zdiva. Další opravy hradu byly dokončeny v roce 1995, což umožnilo hrad částečně zpřístupnit veřejnosti.

Dnes si lze pozůstatky hradu prohlédnout pouze v létě (od července do září) vždy první sobotu v měsíci od 14 hod. nebo v rámci procházky s průvodcem po rezervaci Rye Harbour Nature Reserve.

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/…_East_Sussex
http://www.ryesussex.co.uk/
http://wildrye.info/…ambercastle/
http://www.english-heritage.org.uk/…mber-castle/

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY