PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Camp Nou - Španělsko, Barcelona

Základní informace

Camp Nou je největší evropský fotbalový stadion a domov věhlasného fotbalového klubu FC Barcelona. Stadion byl postaven r. 1957 a rozšířen do současné kapacity v r. 1982. U stadionu se nachází i klubové muzeum s mnoha památnými předměty a trofejemi a obchod se suvenýry.

Camp Nou, Barcelona, Španělsko FC Barcelona Camp Nou, Barcelona, Španělsko FC Barcelona Camp Nou, Barcelona, Španělsko Dres FC Barcelona, Španělsko

Světově proslulý fotbalový klub FC Barcelona začal hrát své zápasy už roku 1899. Protože ale neměl vlastní stadion, trénovali jeho hráči až do roku 1922 na různých místech. Teprve poté vyrostl první fotbalový svatostánek tohoto klubu, který však byl v průběhu následujících let několikrát přestavěn, ale s rychle se rozrůstající základnou fanoušků se na počátku 50. let 20. století objevila nutnost zcela nové koncepce tohoto stadionu.

Jako architekti byli vybráni Francesco Mitjans, Josep Maria Soteras i Mauri a Lorenzo García-Barbón a na základě jejich plánů byl 28. března 1954 položen základní kámen budovy, v níž jako stavební materiály převažují železo a beton. Přestože cena projektu stoupla z počátečních 66 620 000 peset na závratných 228 milionů peset, mohl být stadion 24. září 1957 slavnostně otevřen.

Jeho původní název zněl Estadi del FC Barcelona, tedy prostě Stadion FC Barcelony, a vydržel až do roku 2000, kdy byl na základě hlasování členů oficiálního klubu fanoušků přejmenován na Camp Nou, tedy katalánský výraz neznamenající nic jiného než „nové hřiště“.

Na jeho trávníku, původně o velikosti 107×72 metrů, ale dle regulí UEFA později zmenšeném na 105×68 metrů, hrály takové hvězdy klubu, jako je Diego Maradona, Lionel Messi či Ronaldinho. Časem se také měnil počet diváků, kteří mohli sledovat jednotlivé zápasy – z původních 93 053 se po krátkém navýšení na více než sto tisíc ustálil na 99 000.

V roce 1984 přibylo ke stadionu i muzeum, v němž se návštěvníci mohou dozvědět vše o historii budovy i klubu. K vidění tu jsou fotografie hráčů i jejich dresy a prohlédnout si lze i poháry, které klub získal. V rámci prohlídky s průvodcem je možné navštívit i šatny hráčů a podívat se na slavný trávník.

Rada od nás: Vstupenky na stadion jsou vyprodané dlouho dopředu. Celosezonní nejsou v podstatě k mání vůbec, a plánujete-li navštívit jedno utkání, je dobré si začít lístky obstarávat i půl roku dopředu.

Oficiální webová stránka: https://www.fcbarcelona.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY