PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Carrickfergus - Severní Irsko

Základní informace

Carrickfergus je město v severoirském hrabství Antrim, které leží jen 18 km severovýchodně od Belfastu. Carrickfergus (v překladu „Fergusova skála“) patří k nejstarším osídlením na ostrově. Město bylo postaveno okolo mohutného hradu.

Carrickfergus Castle

Hrad Carrickfergus Castle začal budovat vůdce anglonormanské armády John de Courcy v r. 1177 na ochranu přístupové cesty do zálivu Belfast Lough. Již při návrhu stavby se brala v úvahu výhodná poloha na skalnatém útesu, neboť hrad byl ze 3/4 obklopen vodou (dnes je díky rekultivaci obklopen vodou jen z 1/3). Carrickfergus Castle patří k nejhezčím a nejzachovalejším hradům na ostrově a může se pyšnit původní padací mříží. V mohutném donjonu jsou vystaveny zbraně a brnění. Hodovní síň byla plně zrestaurována a lze zde shlédnout výstavu o životě ve středověku. Podél masivních hradeb, které byly k hradu přistavěny později a na nichž byla umístěna děla, jsou rozmístěny figuríny vojáků v životní velikosti. Hrad sloužil vojenským účelům až do r. 1928, kdy přešel z vlastnictví britské armády do vlastnictví severoirské vlády. Hrad byl poté zrestaurován do své původní podoby.

John De Courcy také r. 1182 založil St Nicholas´ Church, v jehož interiéru jsou vzácné vitráže a „okno malomocných“, skrze které nemocní přijímali tělo Páně. U vstupu na hřbitov stojí zvonice (The War Memorial Bell Tower), která byla postavena jako připomínka mužů z Carrickfergus, kteří padli v 1. světové válce. Současná věž pochází z r. 1962 a nahradila původní věž, která byla ve špatném stavu.

Zdroj:
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
https://en.wikipedia.org/…ergus_Castle
http://www.saintnicholas.org.uk/

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Severní Irsko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY