PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Cathédrale Notre-Dame Rouen - Francie, Rouen

Základní informace

Impozantní katedrála Notre-Dame v Rouenu se dvěma věžemi byla postavena v gotickém stylu a je sídlem rouenského arcibiskupa, který zastává funkci primase Normandie. Katedrálu na svých plátnech pravidelně zvěčňoval francouzský impresionista Claude Monet a v minulosti v ní byli pohřbíváni normandští vévodové a členové královských rodin.

katedrála Notre Dame, Rouen, Francie Cathedrale Notre Dame, Rouen, Francie

Na místě dnešní katedrály stávala již koncem 4. století raně křesťanská svatyně postavená svatým Victriciem. Později byla zbořena a na jejím místě byla postavena románská katedrála vysvěcená v roce 1063. V roce 1200 však tato katedrála lehla popelem a zachovány zůstaly pouze některé její části, byla tedy započata rekonstrukce a nová výstavba, dokončená roku 1514. Dnešní stavba tak překlenuje kompletní období francouzské gotické architektury. Tento fakt je dobře viditelný již na kontrastu mezi raně gotickou věží Tour St-Romain a pozdně gotickou Tour de Beurre.

Hlavní západní průčelí krášlí bohatá sochařská výzdoba – snad právě díky ní fasáda tolik učarovala Claudu Monetovi. Rouenská katedrála se stala námětem bezmála třech desítek Monetových obrazů, z nichž některé dnes můžeme obdivovat v pařížském Musée d’Orsay. Zavítáte-li do Rouenu v době letních prázdnin, ohromí vás katedrála večerní světelnou show, během níž jsou na stavbu promítána právě Monetova plátna.

Hlavní loď katedrály je 135 metrů dlouhá a její interiér vyniká jednotou a harmonií. Jednoduchý chór pochází ze 13. století a dekorativní řezbářské práce ze století patnáctého. V kryptě odpočívají mimo jiné první normandský vévoda Rollo a je tu uloženo také srdce anglického krále Richarda I. Lví srdce. V kapli sv. Jany uvidíte zajímavou sochu Johanky z Arku, která byla právě v Rouenu upálena.

Oficiální webová stránka: www.cathedrale-rouen.net

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY