PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Cesenatico - Itálie

Základní informace

Cesenatico je přímořské letovisko ležící uprostřed Jaderské riviéry jen 30 km jižně od Ravenny.

Cesenatico, Itálie

Cesenatico bylo po staletí centrem obchodníků, námořníků a rybářů a dodnes si zachovalo ráz rybářského městečka, v jehož přístavu lze každý den cítit vůni ryb. Založeno bylo roku 1302 jako přístav města Cesena, které leží 15 kilometrů ve vnitrozemí. Ve stejném století získalo hradby, ale na největší rozvoj si muselo počkat až do roku 1502. Tehdy zde vláda připadla synu papeže Alexandra VI. Cesaru Borgiovi, který pověřil Leonarda da Vinci vypracováním projektu ekonomicky a politicky významného přístavu. Génius nezklamal a díky jeho návrhu začal význam města stoupat. Kopie jeho plánů je možné si prohlédnout v místním Městském muzeu, zatímco originály jsou uloženy v Paříži.

Da Vinci navrhl i kanál, který Cesenatico spojuje s Cesenou a který je dodnes po něm pojmenovaný. Na tomto kanále v centru města vzniklo na počátku 80. let 20. století muzeum historických lodí, kde lze díky 10 vystaveným typům plachetnic pochopit vývoj námořnictví v této oblasti. Exponáty spojené s mořem a rybolovem se nachází i v Námořním muzeu. Vystaveny jsou zde nástroje rybářů, ale návštěvníci se tu mohou dozvědět i mnohé o technice rybolovu či vytahování plachet.

K dalším zajímavostem města patří např. první Garibaldiho památník na světě, vztyčený roku 1884 a připomínající jeho odjezd 2. srpna 1849 z Cesenatica na pomoc Benátkám. Za pozornost stojí i dva Byzantské sloupy u mostu přes kanál Leonardo da Vinci, které roku 1500 vztyčili Benátčané.

Během roku se v Cesenaticu koná množství slavností, které jsou spojeny s místními tradicemi a mořem. K těm nejznámějším patří např. mořské jesličky, pouťové dostihy v moři či svátek Garibaldiho, při němž noční oblohu osvětlují ohňostroje. V okolí se také každý rok v dubnu či květnu jezdí slavný silniční cyklistický závod Nove Colli, kterého se účastní kolem 10 tisíc závodníků.

Oficiální webová stránka: www.comune.cesenatico.fc.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY