PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Charles Dickens Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Muzeum Charles Dickens Museum se nachází v londýnském domě číslo 48 Doughty Street v Bloomsbury. Georgiánský řadový dům se datuje do roku 1809 a je zapsán na seznamu chráněných památek. Muzeum Charlese Dickense obsahuje nejdůležitější sbírku materiálů týkajících se tohoto spisovatele. Jedinečný pohled do života a tvorby spisovatele zachycují vystavené knihy, obrazy a fotografie.

Historie domu v Bloomsbury

Spisovatel ve zdejším domě pobýval v letech 1837–39 a nazýval ho „Můj dům ve městě“. Žil zde se svojí manželkou Catherine a svými třemi nejstaršími dětmi. Narodily se zde jeho dvě dcery – Mary Dickens a Kate Macready Dickens. Do domu se přistěhoval i Dickensův mladší bratr Frederick. V domácnosti žila krátce i Charlesova švagrová Mary, která zde po krátké nemoci v roce 1837 zemřela. Pro Charlese byla Mary inspirací pro několik jeho postav v jeho knihách. Dvouletý pobyt ve zdejším domě byl pro něj velmi produktivní – dokončil zde knihu The Pickwick Papers, napsal zde celý román Oliver Twist a Nicholas Nickleby a pracoval zde na Barnaby Rudge. Kvůli stále se rozrůstající rodině se musel v roce 1839 přestěhovat na novou adresu 1 Devonshire Terrace. Dům pak i nadále sloužil jako rezidence.

Založení muzea

V roce 1923 však měl být zdemolován, ale byl zachráněn společností Dickens Fellowship, která ho koupila, zrekonstruovala a v roce 1925 zde otevřela Dickens House Museum. Muzeum bylo v průběhu let přejmenováno na Charles Dickens Museum. Společnost Dickens Fellowship byla založena v roce 1902 a celosvětově spojuje lidi, kteří sdílejí zájem o díla Charlese Dickense a jeho život. Muzeum je zapsáno jako dobročinný spolek a je řízeno nezávislou nadací Trust.

Co zahrnuje sbírka Charles Dickens Musea

Sbírka muzea s více než 100 tisíci předměty se nachází ve čtyřech patrech a najdete zde nejdůležitější sbírky obrazů, vzácných vydání, rukopisů, originální nábytek a další předměty z Dickensova života a jeho děl. Návštěvníci mohou vidět dům tak, jak to mohlo být v době, kdy tu Charles Dickens bydlel. Pokoje jsou zařízené v raném viktoriánském stylu. Nejznámějším exponátem je portrét Dickense od R. W. Busse, který ilustroval knihu The Pickwick Papers. Nedokončený portrét ukazuje Dickense, který je obklopen postavami, které vytvořil.

Muzeum má sbírky portrétů, fotografií a ilustrací Dickense a jeho rodiny, stejně jako ilustrace k románům, karikatury, scény z inscenací, divadelní programy, reklamní letáčky a různé zvláštnosti 19. století od londýnských věznic až po Dickensova domácí zvířata.

Nejbližší stanice metra Russell Square, Chancery Lane, Holborn, Kings Cross St Pancras.

Zdroje:
http://www.dickensmuseum.com/
http://en.wikipedia.org/…ckens_Museum

Oficiální webová stránka: dickensmuseum.com

Mohlo by vás také zajímat

Bloomsbury

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY