PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Cinque Terre - Itálie

Základní informace

Cinque Terre je oblast skalnatého pobřeží podél Ligurského moře na italské Rivieře di Levante. Název pochází z pěti vesnic: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Cinque Terre je zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Manarola, Cinque Terre, Itálie Vernazza, Cinque Terre, Itálie Manarola, Cinque Terre, Itálie

Úzký pruh dechberoucího členitého pobřeží u Ligurského moře je vyhledávaným cílem turistů. Magická krajina tu ukazuje strmé útesy, v nichž je vtěsnáno pět starých vesnic. Jejich obyvatelé původně žili výše v kopcích a živili se zemědělstvím a teprve až v 10. století se usídlili blíže mořskému pobřeží a začali se věnovat rybolovu.

Právě z počtu těchto vesniček pochází název celé oblasti, který lze přeložit jako pět zemí. Jsou vklíněny do zátok mezi kolmými útesy nebo vyrostly přímo na skalnatých svazích. Největší z nich je Monterosso al Mare, která se nachází nad širokou písečnou zátokou a na kopci nad ní se tyčí kapucínský klášter ze 17. století.

Za nejhezčí je považována Vernazza, kde jsou ulice propojeny strmými schodišti a několikapatrové domy vypadají, jako by se vzájemně prorůstaly. Vesnice se pyšní i kostelem Santa Margherita di Antiochia s osmibokou kampanilou. Nahoře na kopci jsou vidět středověké bašty a strážní věž, které tu postavili Janované v roce 1182.

Ve výšce 90 metrů nad mořem přiléhají k útesům domy Corniglia. Přestože je nejmenší z pěti osad, může se pochlubit několika půvabnými náměstíčky a kostelem San Pietro s růžicí z carrarského mramoru. Lidé se tu živí především vinařstvím a nikdo by tady neměl odolat speciálnímu silnému vínu sciacchetrà, které se lisuje z hroznů až poté, co se několik dnů suší.

Za návštěvu stojí i Manarola s pastelovými domky či Riomaggiore na východním konci Cinque Terre. Tyto dvě vesnice propojuje nádherná stezka Via dell´Amore, vysekaná do příkrých skal ve 30. letech 20. století, z níž se naskýtají výhledy na citronovníky v okolních zahrádkách.

Oficiální webová stránka: www.cinqueterre.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY