PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

City Hall - Anglie, Londýn

Základní informace

City Hall je londýnská radnice, která se nachází na jižním břehu řeky Temže v obvodu Southwark. Leží v oblasti More London mezi mosty Tower Bridge a London Bridge. Je sídlem správní organizace Greater London Authority (GLA), která má budovu pronajatou na 25 let.

City Hall, Londýn, Anglie City Hall a The Shard, Londýn, Anglie The Shard a City Hall, Londýn, Anglie

Kdo zde sídlí a popis londýnské City Hall

Greater London Authority byla zřízena zákonem GLA 1999 pro lepší koordinaci městských částí. Hlavní náplní její práce je kontrola rozhodnutí starosty a dohlížení nad rozpočtem. Předchůdci GLA (Greater London Council, London County Council) dříve využívali budovu County Hall, která leží proti proudu řeky na jižním nábřeží. V roce 1993 však byla County Hall prodána a dnes je z ní hotel, restaurace a nachází se v ní i Londýnské akvárium.

Budova City Hall leží na místě bývalého přístaviště. Cílem stavebního projektu bylo vybudovat energeticky úspornou stavbu, která by nezatěžovala přírodní prostředí. Radnice byla navržená předními britskými architekty z firmy Foster + Partners a její otevření se konalo v červenci 2002. Úkolem bylo vytvořit sídlo pro GLA, které by se stalo dominantou hlavního města. Zaoblená skleněná budova se solárními panely na střeše je 45 metrů vysoká a zaujímá plochu 18 tisíc m2. Tvarem připomíná motocyklovou přilbu. Budova je navržena tak, aby maximálně využívala přírodního světla, a je přirozeně větraná, teplo od počítačů a světlo se recykluje. Spotřeba elektřiny se snižuje také díky tomu, že se ke klimatizaci budovy využívá studená podzemní voda. Na vrchol 10-ti patrové budovy vede spirálovité schodiště dlouhé 500 metrů. Nahoře se nachází prostor zvaný London's Living Room, který slouží pro pořádání pravidelných měsíčních konferencí primátora. Prostor si lze pronajmout i pro firemní akce nebo svatby.

Možnost navštívit londýnskou City Hall

Turisté mohou využít vyhlídkovou terasu (pozor otevřeno nepravidelně). Díky proskleným stěnám mohou návštěvníci vidět londýnskou radu při práci. Londýnská radnice je přístupná veřejnosti od pondělí do čtvrtka od 08:30 do 18:00 hodin a v pátek od 08:30 do 17:30h (nutno projít bezpečnostní kontrolou). Radnice pořádá pravidelně výstavy na téma „Londýn“. Výstavy jsou zdarma a jejich přehled naleznete na internetových stránkách. Od sousedních kancelářských budov dělí City Hall zapuštěný amfiteátr nazývaný Scoop s kapacitou až 1000 lidí. Amfiteátr slouží jako místo setkání, konají se zde koncerty a společenské akce.
Ve sníženém přízemí budovy se nachází kavárna London´s Kitchen.

Nejbližší stanice metra London Bridge, Tower Hill.

Oficiální webová stránka: https://www.london.gov.uk/city-hall

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY