PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Coventry Transport Museum - Anglie, Coventry

Základní informace

Coventry Transport Museum je věhlasné dopravní muzeum v Coventry v hrabství Warwickshire asi sto padesát kilometrů severozápadně od Londýna.

Ke kořenům sbírky, která patří k největším a nejlepším sbírkám vozidel ve veřejném vlastnictví na světě, je nutné se vrátit až do roku 1937, kdy Samuel Bartleet věnoval městu svoji soukromou sbírku kol. O patnáct let později se rozrostla i o první auta. Stále však nebyla přístupná veřejnosti.
To se změnilo až v roce 1960, kdy se stala součástí nově otevřené galerie Herbert Art Gallery & Museum. Exponátů tu však přibývalo tak rychle, že výstavní kapacity galerie přestaly stačit a v roce 1980 se otevřely nové prostory pouze pro dopravní muzeum. I to však v letech 2014 a 2015 muselo projít rozsáhlou rekonstrukcí, takže dnes si mohou návštěvníci prohlížet jedinečné exponáty v moderních výstavních prostorách.

Sbírky uchované v Coventry Transport Museum jsou opravdu rozsáhlé. Původní sbírka kol se rozrostla na tři sta exponátů, mezi něž patří např. velocipedy či vysoká kola z konce 19. století, ale i bicykly modernější. Najít tu lze také sto dvacet motocyklů, dokumentujících vývoj těchto strojů od motorových tříkolek až po pozdější značku Triumph. Mezi dvě stě padesáti vozy je možné vidět i armádní techniku, náklaďáky a autobusy, ale větší důraz je tu kladen na automobily osobní. Prohlédnout si tu můžete např. limuzínu Daimler z roku 1935 a o čtyřicet let mladší Jaguar E. K raritám patří auta, která pokořila rychlostní rekordy, např. Thrust 2 či ThrustSSC. S tímto nejrychlejším vozidlem s koly na Zemi prolomil v roce 1997 pilot Andy Green zvukovou bariéru.

Vše je tu doplněné více než milionem materiálů, dokumentujících vývoj dopravy od drezíny po vozy 20. století. Pro návštěvníky je ale vystaveno jen asi 60 % veškerých exponátů, které muzeu patří. Zbytek je umístěn ve skladech, kde čeká na rekonstrukci. I tam je však možné se po předchozí domluvě podívat.

Rada: Pocity, které prožíval v roce 1997 Andy Green při jízdě v ThrustSSC, si můžete vyzkoušet na simulátoru.

Oficiální webová stránka: www.transport-museum.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY