PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Design Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Design Museum (Muzeum designu) bylo založeno v roce 1989 na břehu Temže blízko Tower Bridge k oslavě, zábavě a informování návštěvníků o krásách moderního designu. Nabízí inspirující vhled do světa designu a je zaměřeno na různé oblasti – móda, architektura, nábytek, grafika, digitální design nebo doprava.

Co si můžeme prohlédnout v Design Museu

V přízemí muzea se nachází technické zázemí (pokladna, obchod, kavárna, toalety). První patro je zároveň největší plochou celé budovy, proto představuje hlavní lákadlo a hostí obnovované výstavy. Nachází se zde také kavárna s výhledem na Temži a Tower Bridge. Druhé patro je obvykle rozděleno do dvou sekcí – rozsáhlejší (blíže k oknům) představuje různá období designu, zatímco menší část slouží k realizaci výukových programů a workshopů. Mezi prvním a druhým patrem se nachází Design Museum Space, které obvykle není přístupné veřejnosti. Jedná se o prostor, kde se konají různé přednášky na téma designu nebo uzavřené akce. Zajímavostí jistě je světle modrá výmalba, která má evokovat pocit, jako byste byli v bazénu.

Mimo výstav, které se vzhledem k malé rozloze muzea poměrně často obnovují, se zde pořádají různá jednání, diskuse nebo rodinné akce. Pro aktuální nabídku výstav doporučujeme sledovat oficiální webové stránky muzea.

Muzeum je v současné době umístěno v bývalé budově skladu na banány ze 40. let 20. století. Ročně přiláká zhruba 200 tisíc návštěvníků. V listopadu 2016 by se muzeum mělo přestěhovat na Kensington High Street.

Nejbližšími stanicemi metra jsou London Bridge, Tower Hill a DLR Tower Gateway.

Oficiální webová stránka: designmuseum.org

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY