PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Deutsches Museum - Německo, Mnichov

Základní informace

Deutsches Museum je muzeum nacházející se na ostrově Museuminsel na řece Isar, které patří k největším muzeím vědy a techniky na světě. Bylo otevřeno v roce 1925.

Deutsches Museum, celým názvem Deutsches Museum von Meisterwerken der Naturwissenschaft und Technik, tedy Německé muzeum mistrovských děl přírodních věd a techniky vzniklo na podnět inženýra Oskara von Millera, který toužil po otevření unikátní výstavy, jež by osvětlovala laikům technické vynálezy i experimenty přírodních věd. V roce 1906 se mu podařilo svoji myšlenku zrealizovat a o devatenáct let později muzeum získalo vlastní budovu, kterou na tzv. Museuminsel, tedy na Muzejním ostrově, na řece Isar v Mnichově navrhl architekt Gabriel von Seidl.

Majestátní sedmipodlažní budova však byla během druhé světové války silně poškozena. Naštěstí se v roce 1948 po třech letech rekonstrukcí opět otevřela návštěvníkům. Další velká rekonstrukce ji čekala v roce 1983 po ničivém požáru.

Rozsáhlé sbírky zahrnují různé obory vědy a techniky. Na 25 000 m² je možné si prohlédnout více než sto tisíc exponátů, rozdělených do sto padesáti oblastí. Snad každý si tu najde něco, co ho zaujme. Prohlédnout si zde můžete Stephensonovu lokomotivu, první Benzův automobil, ponorku U1, šifrovací stroj Enigma, ale i měsíční kámen dovezený kosmonauty NASA. Nahlédnout je možné jak do Galileovy dílny, tak i na stavbu mnichovského metra. Vynechat nelze ani rekonstrukci Gutenbergovy tiskařské dílny a oblíbený je i 350 000 krát zvětšený model lidské buňky, kde se zájemci dozvědí vše o její činnosti. Není tak divu, že muzeum každý rok navštíví skoro jeden a půl milionu návštěvníků.

Rada: Zaujme-li vás Deutsches Museum v Mnichově, můžete navštívit i jeho další pobočky. Jedna se nachází v nedalekém Schleissheimu a zaměřuje se na vývoj letectví, druhá v Theresienwiese v Mnichově. Tam najdete expozici dopravních prostředků.

Oficiální webová stránka: https://www.deutsches-museum.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY