PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Donauturm - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Donauturm je nejvyšší stavba Vídně, která se nachází v jednom z největších a nejkrásnějších parků hlavního města Rakouska.

Donauturm, Vídeň, Rakousko

Šedesátá léta 20. století charakterizují inovace a experimenty, a to jak v umění, tak v kultuře a architektuře. Vznikají nové technologie a lidé vidí jejich rozvoj téměř bez hranic. Právě tuto atmosféru zosobňuje hrdý symbol Donauturm, zdaleka převyšující své okolí. Podobu věže navrhl rakouský architekt Hannes Lintl a pro veřejnost byla otevřena 16. dubna 1964 u příležitosti konání Vídeňské mezinárodní zahradnické výstavy.

Rozhledna dosahuje výšky 252 metrů. Váží 17 600 tun a její základy v hloubce 8 metrů mají délku 31 metrů. Průměr samotné věže se pak zužuje od 12 metrů dole až do 6 metrů ve výšce 160 metrů nad zemí. U paty věže se nachází oblíbená pivnice, na jejíž zahrádku se vejde více než 400 hostů. Proslulá je rakouskou kuchyní a nabízí i vlastní pivo. Hned vedle je pak Turmcafé, kde si můžete vychutnat kávu a koláče.

Nahoru návštěvníky vozí dva rychlovýtahy. Každý je určen pro 15 osob a během 35 sekund vyjede k vyhlídkové plošině. Ta čeká ve výšce 150 metrů a představuje ideální místo k seznámení se s Vídní. Poznávání usnadňují i interaktivní panoramatické obrazovky, které poskytují informace o významných budovách. Milovníci adrenalinu jistě ocení i možnost vyzkoušet si bungee jumping z otevřené terasy.

O deset metrů výše se pak nachází otáčející se kavárna a o poschodí výše i restaurace. Obě se po rekonstrukci v roce 2018 vrátily do podoby z 60. let 20. století. Jednu otáčku o 360 ° vykonají za 25, 39 nebo 52 minut. Užít si tu lze romantickou večeři, ale i pozorování úplňku, oslavu narozenin, brunch, Silvestr či svatbu.

Rada: K cestě k Donauturm využijte bezplatný elektrický autobus, odjíždějící každých třicet minut ze zastávek metra Alte Donau a Neue Donau.

Oficiální webová stránka: https://www.donauturm.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY