PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Dordrecht - Nizozemsko

Základní informace

Dordrecht je průmyslové město a středověký přístav v deltě Rýna a Mázy, který patří k jedněm z nejstarších měst v Nizozemsku. Nachází se jen 20 km od Rotterdamu.

Nizozemsko Dordrecht, cathedral

Nejstarší město v provincii Holland obdrželo městská práva v r. 1220. Ačkoliv byl Dordrech později zastíněn Rotterdamem, zůstalo město významným vnitrozemským přístavem. Ve staré přístavní čtvrti připomínají dávnou slávu honosná sídla, historická skladiště a chudobince. Výhodná poloha města na soutoku řek Merwede, Noord a Oude Maas dopřála městu od 13. do 16. století bohaté celní příjmy. Obchodovalo se zde hlavně víno, dřevo a obilí. O někdejším bohatství svědčí početné patricijské domy a sýpky. Průčelí domů stojících u kanálu se řadí k těm nejkrásnějším v Nizozemí.

Symbolem města je pozdně gotický kostel Onze Lieve Vrouwekerk (Dordrecht Minster nebo také Grote Kerk), který stojí blízko přístavu. Kostel je jediným chrámem ve městě a jediný kostel v Nizozemí s těžkou kamennou klenbou. Kostel pochází z 11. století a uvnitř se nachází nápadně zdobená místa k sezení v presbytáři ze středověku a mramorová kazatelna s vyřezávanými výjevy z bible. Kostelní věž je vysoká 70 m a má čtyři barokní věžní hodiny. Věž si postupem času sedla a nyní stojí nakřivo, ale přesto je možné na ni vystoupat.

Museum Simon van Gijn, jež sídlí v dobových místnostech šlechtické rezidence z 18. století, pečuje o rozmanitou sbírku starých tisků, oděvů a hraček.

Zdroj:
Nizozemsko – Společník cestovatele, nakladatelství Ikar
Knižní průvodce Marco Polo – Nizozemsko

Oficiální webová stránka: https://cms.dordrecht.nl

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY