PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Dublin Castle - Irsko, Dublin

Základní informace

Dublin Castle se vypíná nad srdcem starého Dublinu. Hrad pochází z 13. století, kdy byla zahájena jeho stavba na návrší, které se zdvihalo nad vikinskou osadu postavenou na jižním břehu řeky Liffey.

Dublin Castle, Dublin, Irsko

Po požáru v r. 1684 navrhl sir William Robinson plány pro dnešní podobu Horního a Dolního nádvoří. Hrad byl celých 700 let symbolem anglické nadvlády a postupně sloužil jako sídlo vlády, vězení, soud nebo pevnost. Při oficiálních návštěvách bylo mnoho hlav státu ubytováno ve zdejších reprezentačních místnostech.

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

Z původního objektu se nedochovalo nic než značně upravená věž Record Tower. Ve věži se v současné době nachází policejní muzeum – The Garda Museum.

V prvním patře jižního křídla Horního nádvoří se nacházejí reprezentační komnaty, jejichž součástí je i síň sv. Patrika. Tyto místnosti byly rezidencí irského místokrále jmenovaného Brity. Síň sv. Patrika zdobí prapory řádu rytířů sv. Patrika, který je již zaniklý. Nástropní malba síně od Vincenza Valdrého z r. 1778 symbolizuje vztahy mezi Británií a Irskem. V trůnním sále z r. 1740 se nachází trůn, který je údajně dar Viléma Oranžského po jeho vítězství v bitvě na řece Boyne. Dnes se v těchto místnostech odehrávají významné státní události, např. inaugurace prezidenta.

Královská kaple (Chapel Royal) je novogotická kaple sloužící pro účely irského místokrále od r. 1814 až do r. 1922. Zdejší interiér patří k nejkrásnější novogotickým interiérům v Irsku. Exteriér kaple zdobí přes 90 vytesaných hlav, např. sv. Patrika nebo spisovatele Jonathana Swifta. V r. 1943 se z protestantské kaple stala katolická kaple pojmenovaná Kostel Nejsvětější Trojice (Church of the Most Holy Trinity).

Na Dolním nádvoří naproti Královské kapli se nachází středověké podzemí. V tomto místě se k hradu připojují městské hradby a k vidění jsou zde zbytky vikinské pevnosti a původní hradní příkop.

Zdroj:
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
Kapesní průvodce Irsko – nakladatelství Lingea
http://www.dublincastle.ie/

Oficiální webová stránka: www.dublincastle.ie

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY