PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

École Militaire - Francie, Paříž

Základní informace

École Militaire je vojenská škola v centru Paříže, která stojí na jižním konci Martových polí nedaleko Eiffelovy věže a Invalidovny. Komplex budov z 2. poloviny 18. století je chráněn coby historická památka.

Francie Paris, Military School

Válka o rakouské dědictví v letech 1740–1748 ukázala, že francouzské královské vojenské jednotky nejsou dostatečně připraveny k boji. Z toho důvodu vznesl hrabě Mořic Saský, který bojoval po boku Francouzů, návrh na založení královské vojenské akademie. Pro svůj nápad získal nejprve podporu královy milenky Madame de Pompadour a nakonec i souhlas samotného krále Ludvíka XV. Ten pak ediktem z roku 1751 založil pařížskou École Militaire, školu pro vzdělávání a výcvik mladých vojáků.

Soubor neoklasicistních budov tvořících Vojenskou školu navrhl dvorní architekt Jacques-Ange Gabriel, jeho pokračovatelem byl architekt Alexandre-Théodore Brongniart. Hlavní budovy byly postaveny v letech 1768–1772 a škola měla původně sloužit zejména k výcviku synů ze zchudlých šlechtických rodin. Bezesporu nejslavnějším kadetem byl Napoleon Bonaparte, který na École Militaire strávil jeden rok (1784–1785). V jeho výstupním listu tehdy stálo: „Budou-li okolnosti příznivé, mohl by postupovat do vyšších hodností“.

Později budovy a prostranství Vojenské školy sloužily jako shromaždiště při oslavách státních svátků, v 19. století některé z nich fungovaly coby výstavní pavilony během tehdy oblíbených světových výstav. V současné době celý areál znovu slouží svému původnímu účelu a v École Militaire se opět vzdělávají francouzští vojáci. Z toho důvodu nejsou budovy běžně přístupné veřejnosti. Návštěvníci se však do École Militaire mohou dostat na prohlídku s průvodcem alespoň při zvláštních příležitostech, například během zářijových Dnů evropského dědictví. K vrcholům prohlídky patří především návštěva zdejší vojenské kaple a propracované železné kované zábradlí podél ústředního schodiště.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY