PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

École Militaire - Francie, Paříž

Základní informace

École Militaire je vojenská škola v centru Paříže, která stojí na jižním konci Martových polí nedaleko Eiffelovy věže a Invalidovny. Komplex budov z 2. poloviny 18. století je chráněn coby historická památka.

Francie Paris, Military School

Válka o rakouské dědictví v letech 1740–1748 ukázala, že francouzské královské vojenské jednotky nejsou dostatečně připraveny k boji. Z toho důvodu vznesl hrabě Mořic Saský, který bojoval po boku Francouzů, návrh na založení královské vojenské akademie. Pro svůj nápad získal nejprve podporu královy milenky Madame de Pompadour a nakonec i souhlas samotného krále Ludvíka XV. Ten pak ediktem z roku 1751 založil pařížskou École Militaire, školu pro vzdělávání a výcvik mladých vojáků.

Soubor neoklasicistních budov tvořících Vojenskou školu navrhl dvorní architekt Jacques-Ange Gabriel, jeho pokračovatelem byl architekt Alexandre-Théodore Brongniart. Hlavní budovy byly postaveny v letech 1768–1772 a škola měla původně sloužit zejména k výcviku synů ze zchudlých šlechtických rodin. Bezesporu nejslavnějším kadetem byl Napoleon Bonaparte, který na École Militaire strávil jeden rok (1784–1785). V jeho výstupním listu tehdy stálo: „Budou-li okolnosti příznivé, mohl by postupovat do vyšších hodností“.

Později budovy a prostranství Vojenské školy sloužily jako shromaždiště při oslavách státních svátků, v 19. století některé z nich fungovaly coby výstavní pavilony během tehdy oblíbených světových výstav. V současné době celý areál znovu slouží svému původnímu účelu a v École Militaire se opět vzdělávají francouzští vojáci. Z toho důvodu nejsou budovy běžně přístupné veřejnosti. Návštěvníci se však do École Militaire mohou dostat na prohlídku s průvodcem alespoň při zvláštních příležitostech, například během zářijových Dnů evropského dědictví. K vrcholům prohlídky patří především návštěva zdejší vojenské kaple a propracované železné kované zábradlí podél ústředního schodiště.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY