PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Eguisheim - Francie

Základní informace

Eguisheim je typické alsaské město ve francouzském departmentu Haut-Rhin.

Francie Eguisheim

Centrum města tvoří zámek, přestavěný z hradu, jehož základy sahají až do 8. století. Založil jej vévoda Eberhard k poctě svého bratrance Egina, z čehož patrně vznik i název města, který lze přeložit jako Eginův domov. Osmiboká pevnost sloužila po staletí jako sídlo vévodů z Eguisheimu a postupně se kolem ní rozrůstalo osídlení.

Roku 1002 se zde narodil Bruno von Egisheim-Dagsburg, budoucí papež Leo IX., na jehož památku odkazuje jeho socha na renesanční kašně na Place du Château. Roku 1257 bylo město obehnáno kruhovými hradbami, které určily další výstavbu. Několik okruhů úzkých dlážděných ulic je soustředně uspořádáno a vytváří bludiště, v němž se dá jen těžce orientovat. Na hrázděných domech, na jejichž průčelí lze často zahlédnout rok výstavby, se mísí prvky francouzské i německé. Důvodem je nejenom blízkost hranic, ale i fakt, že v dějinách toto území několikrát připadlo Německu.

K nejzajímavějším stavbám tu patří původně románský, ale goticky přestavěný kostel sv. Petra a Pavla z roku 1122, jehož zvonice se pyšní čtyřmi zvony, či klášterní sýpka Marchnerhof, v níž mniši uskladňovali desátek z obilí. Městečko se může pochlubit i čtyřmi nádhernými fontánami, z nichž nejstarší z roku 1557 lze vidět na náměstí Markt.

Příznivá půda a ideální mikroklima učinily z Eguisheimu kolébku alsaského vinařství. Leží na proslulé Alsaské vinařské stezce a každý srpen se tu koná velmi populární přehlídka místních vinařů. Vyšlechtěny tady byly i dvě z nejznámějších „crus“ v regionu a vinařská tradice některých místních rodin sahá až do 16. století.

V blízkosti města pak stojí zříceniny tří hradů z 10. až 12. století Wahlenbourg, Le Dagsbourg a Le Weckmund, které byly dle legendy postaveny na vodním prameni, plamenu ohně a na zlaté žíle.

Rada: Chcete-li si kromě vína odvézt i typický suvenýr, vyberte cokoli s čápem, symbolem města.

Oficiální webová stránka: www.ot-eguisheim.fr/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY