PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Étretat - Francie

Základní informace

Malebné městečko Étretat leží na pobřeží Lamanšského průlivu v departmentu Seine-Maritime. Étretat proslul zejména díky alabastrově bílým útesům a skalním útvarům, které jej svírají a byly inspirací pro četné umělce, kteří v městečku pobývali.

Etretat, Francie Etretat, Francie

Malé město Étretat se během své historie vyvíjelo coby rekreační středisko. Ač není historicky nijak významné, již v 19. století si jej díky jeho kráse oblíbili malíři a spisovatelé jako Camille Corot, Boudin, Claude Monet, Gustav Courbet nebo spisovatel Guy de Maupassant, který zde strávil dětství. Koncem 19. století bylo městečko v módě především mezi bohatými Pařížany, kteří si tu v té době začali stavět luxusní vily a prázdninová sídla.

Centrem města je náměstí Place Foch nedaleko moře. Jeho symbolem jsou bývalé dřevěné tržištní haly, postavené v roce 1926, v nichž dnes najdete obchůdky s uměleckými předměty a suvenýry. Z náměstí se během několika málo minut ocitnete na oblázkové pláži, z níž můžete obdivovat skutečný turistický magnet Étretatu, majestátní bílé křídové útesy. Na jihozápadě se vypíná útes Falaise d’Aval zerodovaný do oblouku, který spisovatel Maupassant přirovnal ke slonovi nořícímu chobot do moře. Vystoupat na něj můžete po značené stezce z náměstí Place du Géneral de Gaulle. Odměnou vám bude pohled na Étretat, okolní louky a bude-li vám počasí přát, můžete v dálce zahlédnout i Le Havre.

Vaší pozornosti jistě neunikne ani útvar připomínající obelisk vysoký 70 metrů, tzv. l’Aiguille (Jehla). Nedaleko stojí také jeskyně Le Trou à l’Homme, k níž můžete dojít v době odlivu, a za ní pak působivý skalní oblouk La Manne-port. Na severovýchodě se tyčí útes Falaise d’Amont, po němž se můžete vydat příjemnou cestou z konce pobřežní promenády až k malé kapličce Notre-Dame de la Garde. Za kapličkou spatříte památník letců, kteří se v roce 1927 pokusili přeletět z Paříže do New Yorku v letadle s názvem „Bílý pták“ (Oiseau Blanc).

Oficiální webová stránka: www.etretat.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY