PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

EUR - Itálie, Řím

Základní informace

EUR je moderní rezidenční a administrativní čtvrť na jihu Říma.

Název EUR je složen z prvních písmenek Esposizione universale di Roma, tedy Římské všeobecné výstavy, která se měla konat od března roku 1942 jako připomínka dvacetiletého výročí pochodu na Řím a vzniku fašismu. Sám Benito Mussolini přišel s rozsáhlými plány – nová čtvrť měla sahat od Říma až k Benátkám a její architektura měla za úkol ohromit, oslavit fašismus a ukázat jeho sílu. Stavbou proto pověřil architekta Marcella Piacentiniho, který se nechal inspirovat starořímskou urbanistikou.

Projekt započatý ve 30. letech 20. století však přerušila druhá světová válka a zrušeno bylo i konání výstavy. Celá čtvrť tak byla dokončena až u příležitosti olympijských her konaných v Římě v roce 1960. Obdivovat tu lze např. Sportovní palác pro 16 000 diváků, Cyklistickou dráhu, Palác civilizace práce či Kongresový palác.

Centrum čtvrti představuje Marconiho náměstí, na němž mohou milovníci historie navštívit Národní muzeum lidového umění a tradic, které se zabývá lidovými zvyky a způsobem života na počátku 20. století. Za pozornost tu stojí i předměty lidového zlatnického umění. V EUR našlo své místo i Prehistorické a etnografické muzeum Luigiho Pigoriniho či slavné Muzeum římské civilizace, které dokumentuje historii od založení Říma až do 6. století. Prohlédnout si v něm lze i maketu města z doby císaře Konstantina a odlitky reliéfu Trajánova sloupu.

V současnosti oblíbená rezidenční čtvrť však dává možnost i zastavení a odpočinku na poklidnějších místech. Zachovány tu zůstaly kostely zasvěcené Vincetu a Anastázii, Schody do nebe a kostel svatého Pavla u tří studánek Abbazia delle Tre Fontane. Název třetího z nich odkazuje na stejnojmenné opatství, které vzniklo v 5. století na místě, kde byl roku 67 n. l. sťat svatý Pavel a kde poté dle legendy vytryskly tři prameny.

Oficiální webová stránka: www.turismoroma.it/itinerari-a-tema/eur?lang=en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY