PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Exotická zahrada - Francie, Èze

Základní informace

Vesnička Èze na Azurovém pobřeží má malebnou polohu na kopci. Na samém jeho vrcholku se rozkládá zdejší úchvatná Exotická zahrada (Jardin exotique) s množstvím sukulentů, kaktusů a dalších cizokrajných rostlin, troskami středověkého hradu a také působivým výhledem do všech stran.

Výšlapu na nejvyšší bod vesničky rozhodně nebudete litovat. Kdysi na tomto místě stával kamenný opevněný hrad ze 14. století, který byl však v roce 1706 na příkaz Ludvíka XIV. zbořen. Probíhala tehdy zrovna válka o španělské následnictví a francouzskému králi jeho ministr války doporučil pevnost zničit, protože spadala pod správu Savojského vévodství, a navíc stála na strategickém místě na cestě mezi Nice a Monakem. Z hradu se tak do dnešních dní zachovalo pouze několik zdí a terasy.

Zříceninu dnes obklopuje právě překrásná Exotická zahrada, v níž si báječně odpočinete od ruchu dole ve vesnici. Čeká vás tu mimo jiné úžasný výhled na Středozemní moře a francouzskou Riviéru a při jasném počasí odtud zahlédnete třeba i letiště v Nice nebo dokonce více než 350 km vzdálenou Korsiku. K lepšímu přehledu vám pomohou orientační tabule rozmístěné v zahradě.

Ve svažité Jardin Exotique rostou desítky druhů kaktusů, agáve, pryšců, sukulentů, květin z čeledi liliovitých a dalších rostlin nejrůznějších tvarů, které pocházejí jak z Evropy, tak také z Afriky, Asie či Ameriky. Skvěle je doplňuje také soubor patnácti soch Jeana-Philippa Richarda nazvaný „Bohyně země“. Exotická zahrada vznikla na tomto místě po druhé světové válce na popud tehdejšího starosty Èze André Giantona a Jeana Gastauda, tvůrce Exotické zahrady v Monaku.

Oficiální webová stránka: www.jardinexotique-eze.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY