PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Exotická zahrada - Francie, Èze

Základní informace

Vesnička Èze na Azurovém pobřeží má malebnou polohu na kopci. Na samém jeho vrcholku se rozkládá zdejší úchvatná Exotická zahrada (Jardin exotique) s množstvím sukulentů, kaktusů a dalších cizokrajných rostlin, troskami středověkého hradu a také působivým výhledem do všech stran.

Francie Eze botanical garden

Výšlapu na nejvyšší bod vesničky rozhodně nebudete litovat. Kdysi na tomto místě stával kamenný opevněný hrad ze 14. století, který byl však v roce 1706 na příkaz Ludvíka XIV. zbořen. Probíhala tehdy zrovna válka o španělské následnictví a francouzskému králi jeho ministr války doporučil pevnost zničit, protože spadala pod správu Savojského vévodství, a navíc stála na strategickém místě na cestě mezi Nice a Monakem. Z hradu se tak do dnešních dní zachovalo pouze několik zdí a terasy.

Zříceninu dnes obklopuje právě překrásná Exotická zahrada, v níž si báječně odpočinete od ruchu dole ve vesnici. Čeká vás tu mimo jiné úžasný výhled na Středozemní moře a francouzskou Riviéru a při jasném počasí odtud zahlédnete třeba i letiště v Nice nebo dokonce více než 350 km vzdálenou Korsiku. K lepšímu přehledu vám pomohou orientační tabule rozmístěné v zahradě.

Ve svažité Jardin Exotique rostou desítky druhů kaktusů, agáve, pryšců, sukulentů, květin z čeledi liliovitých a dalších rostlin nejrůznějších tvarů, které pocházejí jak z Evropy, tak také z Afriky, Asie či Ameriky. Skvěle je doplňuje také soubor patnácti soch Jeana-Philippa Richarda nazvaný „Bohyně země“. Exotická zahrada vznikla na tomto místě po druhé světové válce na popud tehdejšího starosty Èze André Giantona a Jeana Gastauda, tvůrce Exotické zahrady v Monaku.

Oficiální webová stránka: www.jardinexotique-eze.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY