PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ferrara - Itálie

Základní informace

Ferrara je jedno z největších opevněných měst v oblasti Emilia Romagna ve střední Itálii, které leží na řece Pád.

Hrad Estense, Ferrara, Itálie Duomo di Ferrara, Ferrara, Itálie

Ferrara byla založena v 8. století Langobardy a rychle se začala rozvíjet. O čtyři století později získala status svobodného města a stala se členem Lombardské ligy. Ve 13. století město ovládl rod despotů a tyranů Este, jehož příslušníci však byli zároveň i osvícenými renesančními mecenáši, a za jejich panování, trvajícího 300 let, došlo k velkému rozvoji města. V roce 1301 tu byla založena i univerzita. Na konci jejich vlády v 16. století Ercoli I. přestavěl Ferraru do podoby, jak ji známe dnes, čímž se zařadila mezi nejkrásnější renesanční města Evropy své doby. Rod Este však neměl žádné dědice, a tak Ferraru roku 1597 anektoval papežský stát, čímž ztratila význam a její budovy začaly chátrat. V roce 1860 se pak stala součástí Italského království.

Středověké jádro se širokými ulicemi bylo na konci 20. století zapsáno na seznam světového kulturního bohatství UNESCO. Většina jeho významných budov je spojena právě s rodem Este. V centru stojí cihlový hrad Castello Estense, který Nicolo II. Este postavil jako reakci na povstání v roce 1385 a který je považovaný za nejdokonalejší stavbu vojenského charakteru své doby. Pyšní se čtyřmi mohutnými věžemi, cimbuřím, vodním příkopem, ale i podzemním vězením, v němž skončili nejenom odpůrci Esteů, ale i členové tohoto rodu, např. za spiknutí či nevěru.

Este roku 1243 postavili i Palazzo Comunale, jehož současná podoba je výsledkem mnoha přestaveb. V průčelí tu lze vidět kopie soch z 15. století od Leona Battisty Albertiho, které zpodobňují Nicola III. a jedno z jeho 27 dětí, syna Borse. Stejný rod stojí i za Palazzo Schifanoia, který jako letní sídlo patří k největším ve Ferraře, či Diamantový palác, v němž se nachází obrazárna Pinacoteca Nazionale.

Pozornosti návštěvníků nemůže uniknout ani románsko-gotický dóm, který se začal stavět v roce 1135. Jeho působivé průčelí zdobí úchvatné reliéfy Posledního soudu a muzeum uvnitř skrývá mnoho vzácných pokladů.

Oficiální webová stránka: www.comune.ferrara.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY