PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Frauenkirche (Meissen) - Německo, Meissen

Základní informace

Frauenkirche je kostel nacházející se na hlavním míšeňském náměstí. Kostel je známý mimo jiné kvůli porcelánové zvonkohře, která zde byla umístěna v roce 1929.

První zmínku o nejstarším kostele pro obyvatele Míšně na tomto místě lze vystopovat v listině biskupa Dietricha II. z roku 1205. Kostel je zde popsán jako kaple Naší milé Panny Marie na tržišti kupecké osady, rozrůstající se v podhradí. Po roce 1370 začala rozsáhlá přístavba svatostánku, při níž se jeho původní křížový půdorys změnil na halový. K nově vzniklému pozdně gotickému kostelu přibyl i netypicky dlouhý presbytář.

Kvůli velkým požárům v letech 1447 a 1455, které kromě rozestavěného kostela zasáhly i velkou část města, skončila tato přestavba až roku 1500. O necelé půl století později však byla přidána ještě osmiboká nástavba věže, která tak dosáhla výšky 57 metrů. Přestaveb a rekonstrukcí přišlo ještě několik. K těm nejvýznamnějším patří regotizace v letech 1883 až 1884 a opětovné navrácení se k původnímu stavu na konci 20. let 20. století.

Roku 1929 věnovala u příležitosti tisíciletého výročí založení města místní výrobna porcelánu kostelu zvonkohru, která byla jako první na světě vyrobená z míšeňského porcelánu. Jejích pětatřicet zvonů je umístěno v okně na východní straně věže a slyšet ji lze několikrát denně.

V interiéru kostela lze obdivovat nádhernou síťovou klenbu z konce 15. století a vybavení z doby od 15. do 19. století. K nejpůsobivějším kouskům patří pozdně gotický mariánský oltář, jehož ztracené křídlo bylo nahrazeno novým ve 20. století. Ze století 19. pochází i tříbarevná okna na chóru, jež vytvořil Wilhelm Walther. Zajímavostí jsou i nové varhany s rejstříky z míšeňského porcelánu.

Rada: Nenechte si ujít příležitost vyjet výtahem na střechu věže kostela. Před vámi se otevře neobvyklý pohled na hrad i středověké město.

Oficiální webová stránka: https://www.frauenkirche-meissen.de

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY