PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Gardaland - Itálie

Základní informace

Gardaland je nejoblíbenější italský zábavní park, který leží u jezera Lago di Garda v severní Itálii.

Jeden z prvních zábavních parků Evropy vznikl v nádherném prostředí u jezera pod Alpami roku 1975 a rychle začal nabírat na úspěšnosti. Dnes patří k nevyhledávanějším parkům na světě – každý rok sem zavítají skoro 3 miliony návštěvníků. Na ploše větší než 500 metrů čtverečních se nachází množství různých atrakcí, mezi nimiž si vybere opravdu každý. Na své si tu přijdou jak malé děti, tak i milovníci adrenalinu.

Projet se tu lze na několika horských drahách, z nichž každá vypráví svůj vlastní příběh. Nejdelší z nich Blue Tornado nabízí jízdu dlouhou 765 metrů ve výšce až 33 metrů, při níž vozíky dosáhnou rychlosti 80 km/hod. Jen o 10 kilometrů za hodinu pomalejší a o 65 metrů kratší je Magic Mountain, kde však vyletíte o 2 metry výše. Nejrychlejší z místních horských drah je Raptor, zatímco na Sequoia Adventure si užijete jízdu z větší části hlavou dolů. Naopak pro rodiny s dětmi je určená horská dráha Mammut, inspirovaná filmem Doba ledová.

S „osprchováním“ je nutné počítat ve vodních atrakcích. V I Corsari projíždí loďky pirátským prostředím v hloubce 30–40 metrů pod zemí. Jedná se o plně automatizovanou atrakci, kdy v podzemí nenajdete jediného zaměstnance parku. Při Colorado Boat na váš čeká jízda na voru po divoké řece i pád z výšky a plavbu po dravé vodě, tentokrát v džungli, zažijete na Jungle Rapids.

Připravena je tu i centrifuga Space Vertigo, 4D kino, obří kolo Ikarus a pro malé děti je určena část Fantasy Kingdom, jíž dominuje obrovský pohádkový strom. V duchu pohádkové atmosféry parku je vytvořeno i zázemí se čtyřhvězdičkovým hotelem, restauracemi a bary, ale i se supermarketem, kadeřnictvím a lékárnou.

Rada: Chcete-li se vyhnout frontám u některých atrakcí, pořiďte si na internetu nebo při vstupu do parku Gardaland Experess Pass.

Oficiální webová stránka: https://www.gardaland.it

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY