PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Hallstatt - Rakousko

Základní informace

Hallstatt je malebné městečko na břehu stejnojmenného jezera na úpatí masivu Dachstein v rakouském Solnohradsku asi 15 kilometrů jižně od Bad Ischl.

Hallstatt, Rakousko

Hallstatt jako by vyrůstal z jezera. Domy stoupají na terasách po prudkých svazích, přičemž některé stojí i částečně na kůlech, zapuštěných do dna jezera. Nejstarší osídlení datují archeologické výzkumy do období asi 2 500 př. n. l. Nejvíce nálezů však pochází z 8.–4. století př. n. l. Objeveno tu bylo 1500 hrobů s unikátním vybavením a nádoby zdobené typickým dekorem, takže právě celá tato kultura doby železné je nazývána podle místního naleziště halštatská. Množství těchto nálezů lze vidět v muzeu ve městě, které roku 1898 otevřel císař František Josef I. Výzkumy prokázaly i fakt, že tu už Keltové těžili sůl, která po staletí městu zajišťovala bohatství. I proto získal Hallstatt roku 1311 právo konání trhů. Ještě na konci 19. století však jediné spojení s okolím představovala lodní doprava a úzká pěšina, vedoucí přes hory.

Dnes Hallstatt žije především z turistického ruchu. Každý rok sem přijíždí více než milion návštěvníků z celého světa, ale zcela jasně tu převažují turisté z Asie. Mezi Číňany je Hallstatt natolik oblíben, že dokonce roku 2012 vznikla v Číně jeho plně funkční replika.

Hallstatt tvoří hlavní ulice, malé tržní náměstí a křivolaké uličky s podloubími. Ve středu lze najít náměstí Marktplatz s radnicí a nepřehlédnutelná je bílá štíhlá věž evangelického kostela. Katolický svatostánek Nanebevzetí Panny Marie v gotickém stylu byl postaven v letech 1505 až 1515 a pyšní se dvěma oltáři. Za pozornost stojí i kaple svatého Michala s kostnicí ze 16. století, v níž se nachází několik set lebek, většinou označených jménem a datem úmrtí.

Rada: Nenechte si ujít projížďku parníkem po jezeře. Z paluby si můžete prohlédnout nejen město, ale uvidíte i nádherný vodopád.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY