PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Heineken Experience - Nizozemsko, Amsterdam

Základní informace

Heineken Experience je jedna z atrakcí v nizozemském Amsterdamu, která své návštěvníky seznámí příjemným a zajímavých způsobem s historií, současností i s postupy výroby světoznámého piva.

Nizozemsko Amsterdam, Heineken Experience 1 Nizozemsko Amsterdam, Heineken Experience 2 Nizozemsko Amsterdam, Heineken Experience

Roku 1864 koupil za velmi příhodnou cenu dvaadvacetiletý Gerard Adriaan Heineken starou budou pivovaru ze 16. století i s vybavením. Trvalo však dalších devět let, než založil dnes celosvětově proslulou značku. Ještě během 19. století však jeho pivo expandovalo do Evropy a Afriky a roku 1932 postavil pivovar v Malajsii. Umně využil i situace v USA, a když skončila prohibice, ovládl také tamější trh.

Ve 21. století rozšířila firma své aktivity a skupuje úspěšné místní pivovary po celém světě, takže dnes skupina Heineken stojí dle velikosti na třetím místě na světě a prvním v Evropě.

V 70. letech 20. století se z již nevyhovující zastaralé budovy přestěhovala výroba piva do nových prostor a z původního pivovaru se stalo Muzeum Heineken, které se roku 2001 přejmenovalo na Heineken Experience. Během jeho prohlídky se návštěvníci dozví vše o vaření piva i o základních surovinách, tedy o používané vodě, sladovém ječmenu, chmelu i o speciálních kvasnicích. Ty pro firmu objevil její zaměstnanec a student Louise Pasteura Dr. Hartog Elion.

Překvapením pro mnohé tu jsou původní stáje, určené dříve pro pivovarnické koně rozvážející zlatý mok po kraji. Nezvyklý je i přesný a do detailu propracovaný, až puntičkářský design etiket používaných na lahvích – zelená barva odkazuje na přírodní suroviny, červená hvězda značí mýtickou sílu a svůj význam tu má i snadno přehlédnutelný detail – písmeno E postavené lehce nakřivo, jež má působit optimisticky a vesele na konzumenty. Po zajímavé prohlídce plné audiovizuálních pomůcek nikdo neodolá ochutnávce produktů firmy Heineken.

Rada: Ve vstupní hale si můžete stáhnout do telefonu aplikaci, která vás touto atrakcí provede.

Oficiální webová stránka: https://www.heineken.com/cz

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY