PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Hellbrunn - Rakousko, Salzburg

Základní informace

Hellbrunn je okouzlující letní sídlo salcburských arcibiskupů v rakouském Salcburku, proslavené především unikátními vodními hrátkami.

Hellbrunn, Rakousko

Roku 1612 rozhodl knížecí arcibiskup Markus Sittikus o zahájení stavby honosné městské vily pod Hellbrunnskou horou na jižním okraji Salcburku. Stavba neměla sloužit k pracovním setkáním, ale od začátku byl jasný její jediný účel: hostiny, odpočinek a zábava. K její realizaci byl přizván slavný italský architekt Santino Solari, který během tří let vytvořil jeden z nejkrásnějších příkladů manýristické architektury severně od Alp.

Dodnes je možné si prohlédnout úchvatný interiér s původním vybavením, ale většina návštěvníků sem přijíždí kvůli originálním zahradám. Ty jsou součástí rozhlehlého parku na úpatí Alp, jehož část byla ponechána jako původní biotop a část se přeměnila v oblíbenou atrakci. Její dnešní podoba je určená rekonstrukcí roku 1730 podle plánů Franze Antona Danreitera, ale vodní hrátky tu fungují již více než čtyři sta let. Původní architekt totiž využil množství okolních pramenů k sestavení záludných zákoutí a kašen.

Vše se tu týká vody. Najít tady lze jezero s umělým ostrovem, desítky kašen, ale především umně skryté hydraulické automaty s ohromujícími efekty. Voda překvapí z těch nejneočekávanějších míst. Postříká vás na sedátkách altánku, v němž obdivujete žlábek na chlazení vína, ale překvapí i z hlav jelenů na nároží u vchodu do zámecké kaple či uvnitř jeskyně. Pohání dokonce i dvě stovky figur mechanického divadla.

Přestože byl Hellbrunn postaven jako letní sídlo, své kouzlo má i v zimě, když se nádvoří letohrádku, hospodářský dvůr i příjezdová cesta promění v romantické adventní trhy.

Rada: Fontány v zámeckém parku mohou být občas velmi záludné. Počítejte proto raději s tím, že pravděpodobně odtud neodejdete suší.

Oficiální webová stránka: https://www.hellbrunn.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY