PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Hohensalzburg - Rakousko, Salzburg

Základní informace

Hohensalzburg neboli Horní tvrz Salzburg je jeden z největších středověkých hradů v Evropě a zároveň jedna z nejnavštěvovanějších památek rakouského Salzburgu.

Hohensalzburg, Salzburg, Rakousko Hohensalzburg, Salzburg, Rakousko Hohensalzburg, Salzburg, Rakousko

Tvrz o rozměrech 250×150 metrů, tvořící dnes neodmyslitelný reliéf hlavního města rakouské spolkové republiky Salcbursko, vznikla v důsledku neshod mezi papežem a králem v boji o investituru. Salzburgský biskup Gebhard na obranu sebe i církve proto roku 1077 rozhodl o postavení několika pevností, mezi něž patří i ta na tvz. Mniší hoře, vypínajícím se dnes nad barokním Starým městem.

Výsledkem byla nedobytná stavba, která své kvality prokázala především během Maďarské války i během selských povstání v 15. a 16. století. Její základ tvoří hradní palác zvaný Hoher Stock. Dnešní podobu pevnosti dodal Leonhard von Keutschach, který zvýšil její zdi, přistavěl sýpky a zbrojnici a navrhl zdobný interiér, z nějž dodnes návštěvníci obdivují především tzv. Zlatý sál a Zlaté komnaty.

Přestože na počátku 20. století se tvrz proměnila ve vězení, zachoval se její nádherný interiér, zdobený gotickými dřevořezbami či ornamentální malbou, doplněnými o množství zlatých předmětů. Kromě knížecích komnat stojí za prohlídku i Hradní muzeum s exponáty týkajícími se dvorského života či Muzeum loutek a Muzeum Rainerova regimentu.

V 19. století se panoramatický výhled z tvrze stal oblíbeným cílem výletníků z blízkého i dalekého okolí, a tak tu pro ně roku 1892 vznikla dle návrhu konstruktéra Matthäuse Lang von Wellenburg pozemní lanovka. Ta během necelé minuty vyveze až 55 osob ke vstupu na horní nádvoří hradu. Že je turisty velmi oblíbená, dokazuje i fakt, že každoročně přepraví 1,7 milionů pasažérů.

Rada: Jestliže nemáte problémy s brzkým ranním vstáváním, vyplatí se koupit si vstupenky Early-Bird-Rabatt. Nejenom že ušetříte, ale máte šanci si prohlédnout pevnost.

Oficiální webová stránka: www.salzburg-burgen.at/en/hohensalzburg

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
vstup za tuto cenu od 8:30-10:00 a 18:00-20:00

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY