PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Hortus Haren - Nizozemsko

Základní informace

Pár kilometrů na jih od města Groningem leží město Haren, kde se prostírá rozsáhlý park Hortus Haren. Park o rozloze 20 hektarů založil v r. 1642 Henricus Munting. Park zahrnuje rozměrný komplex 15 různých skleníků věnovaných široké škále klimatických zón a jedná se o největší nizozemskou botanickou zahradu.

V parku Hortus Haren si mohou návštěvníci prohlédnout mimo jiné i bylinnou, ovocnou, anglickou, kamennou a jiné tematické zahrady, vřesoviště, skleníky a úly. K vidění je tropický deštný les s pestrou škálou exotických květin. V subtropickém skleníku návštěvníky upoutají pomerančovníky. Z dalších podnebních pásem je zastoupena poušť s obřími kaktusy. Ve skleníku s monzunovým klimatem se pěstují neobvyklé masožravé rostliny. V tropickém skleníku lze obdivovat tradiční indonéské sawah (rýžová pole).

Čínská zahrada Het verborgen rijk van Ming (neboli „skrytá říše Ming“) je věrnou rekonstrukcí skutečné zahrady, kterou v 16. století vlastnil vysoký čínský úředník dynastie Ming. Zahrada vyniká původními čínskými pagodami, které pečlivě restaurovali čínští řemeslníci na krásné pavilony a poté nádherně vyzdobili dřevořezbami lvů a draků. V zahradě se rovněž nachází vodopád a čajovna, kde si návštěvníci mohou pochutnat na čínském občerstvení.

Další zajímavou tematickou zahradou je Ogham. Hlavní atrakcí této keltské zahrady je tzv. stromový horoskop tvořený hlinito-kamenitým kruhovým valem, který představuje repliku ohrazení, v nichž žili staří Keltové. Uvnitř se nalézá labyrint symbolizující život a uprostřed zahrádka se Studnou moudrosti.

Zdroj:
Nizozemsko – Společník cestovatele, nakladatelství Ikar
http://hortusharen.nl/

Oficiální webová stránka: hortusharen.nl

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY