PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Kärntner Straße - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Kärntner Straße, česky Korutanská ulice, je živá obchodní třída v centru hlavního města Rakouska.

Základy Kärntner Straße byly vytyčeny už v době, kdy toto území ovládali Římané. Nejstarší písemná zmínka o ní se však objevila až ve druhé polovině 13. století, kdy nesla název Strata Carinthianorum. Směřovala z centra města ke Korutanské bráně v hradbách, která se nacházela v místech dnešní Státní opery. Lidé se po ní vydávali směrem na jih do Benátek a Terstu, a protože směřovala ke Korutanům, německy Kärnter, brzy její pojmenování začalo odkazovat na tuto rakouskou spolkovou zemi. Stavby na ulici se měnily dle dobové módy a potřeb. Nejstarší dochovaný palác Esterházy pochází z konce 17. století a najít jej můžeme v čísle popisném 41.

V roce 1945 byla tato ulice, která spolu s Graben patří k nejznámějším v centru Vídně, těžce poškozená při bombardování spojeneckými vojsky. Její současnou podobu určilo i rozhodnutí z roku 1974, kdy se její větší část proměnila v pěší zónu.

Kärntner Straße dnes spojuje Stephansplatz s Karlplatz a je proslulá jako ráj shopoholiků. Kromě hotelů, restaurací, kaváren a barů ji lemují obchůdky se suvenýry, ale především luxusní módní butiky slavných značek a peníze tu lze utrácet i ve známém obchodním domě s (především) kosmetikou a drogistickým zbožím Steffl. I ti, kteří v něm nehodlají nic kupovat, mají možnost vyjet jeho panoramatickým výtahem až do kavárny v horním patře, odkud se naskýtá úžasný výhled na centrum města.

Na ulici lze však najít i několik architektonicky či historicky zajímavých staveb. Pominout nelze barokní kašnu na přilehlém Neuer Markt, Kapucínský kostel s císařskou hrobkou, bývalý městský palác Evžena Savojského či Maltézský kostel nebo Státní operu.

Rada: Při procházce ulicí si udělejte čas na posezení v kavárně hotelu Sacher, kde můžete ochutnat stejnojmenný dort, připravovaný dle originální receptury.

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY