PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Kärntner Straße - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Kärntner Straße, česky Korutanská ulice, je živá obchodní třída v centru hlavního města Rakouska.

Základy Kärntner Straße byly vytyčeny už v době, kdy toto území ovládali Římané. Nejstarší písemná zmínka o ní se však objevila až ve druhé polovině 13. století, kdy nesla název Strata Carinthianorum. Směřovala z centra města ke Korutanské bráně v hradbách, která se nacházela v místech dnešní Státní opery. Lidé se po ní vydávali směrem na jih do Benátek a Terstu, a protože směřovala ke Korutanům, německy Kärnter, brzy její pojmenování začalo odkazovat na tuto rakouskou spolkovou zemi. Stavby na ulici se měnily dle dobové módy a potřeb. Nejstarší dochovaný palác Esterházy pochází z konce 17. století a najít jej můžeme v čísle popisném 41.

V roce 1945 byla tato ulice, která spolu s Graben patří k nejznámějším v centru Vídně, těžce poškozená při bombardování spojeneckými vojsky. Její současnou podobu určilo i rozhodnutí z roku 1974, kdy se její větší část proměnila v pěší zónu.

Kärntner Straße dnes spojuje Stephansplatz s Karlplatz a je proslulá jako ráj shopoholiků. Kromě hotelů, restaurací, kaváren a barů ji lemují obchůdky se suvenýry, ale především luxusní módní butiky slavných značek a peníze tu lze utrácet i ve známém obchodním domě s (především) kosmetikou a drogistickým zbožím Steffl. I ti, kteří v něm nehodlají nic kupovat, mají možnost vyjet jeho panoramatickým výtahem až do kavárny v horním patře, odkud se naskýtá úžasný výhled na centrum města.

Na ulici lze však najít i několik architektonicky či historicky zajímavých staveb. Pominout nelze barokní kašnu na přilehlém Neuer Markt, Kapucínský kostel s císařskou hrobkou, bývalý městský palác Evžena Savojského či Maltézský kostel nebo Státní operu.

Rada: Při procházce ulicí si udělejte čas na posezení v kavárně hotelu Sacher, kde můžete ochutnat stejnojmenný dort, připravovaný dle originální receptury.

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY