PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Kensington Palace - Anglie, Londýn

Základní informace

Kensingtonský palác je od 17. století královskou rezidencí, která se nachází v Kensingtonských zahradách v Londýně s výhledem na Round Pond. V současné době jej obývají členové britské královské rodiny, jakými jsou například vévoda a vévodkyně z Cambridge, kteří se sem přestěhovali po rekonstrukci za 2 miliony liber v říjnu 2013, nebo princ Harry. Současná panovnice Alžběta II. v tomto domě vyrůstala stejně jako královna Viktorie, která se v paláci dokonce narodila a poznala zde svého budoucího manžela Alberta.

Kensington Palace, Londýn, Anglie Kensington Palace, Londýn, Anglie

Historie Kensington Palace

V roce 1689 požádal tehdejší vládnoucí pár, Vilém Oranžský a jeho žena Marie, architekta Christophera Wrena, aby přebudoval tehdejší Nottingham House na palác, jehož podoba se zachovala téměř nezměněna až do současnosti. Vilém s Marií se sem přestěhovali na Štědrý den téhož roku a přidali galerii a královniny komnaty (Queen’s Apartments). Také zpřístupnili zahrady paláce pro veřejnost, avšak pouze o nedělích, které trávili v Richmondu. Pro královnu Annu zde byl vybudována velkolepá oranžerie. Kensingtonské zahrady, které v dnešní době palác obklopují a rozkládají se na ploše 111 hektarů, byly vybudovány pro manželku krále Jiřího II.

Zahrady jsou jako stvořené pro pořádání pikniků nebo sportování. Lze je také procházet společně s průvodcem, kterého je však potřeba předem objednat. V červnu 2000 zde bylo na počest princezny Diany otevřeno Memory Playground, jehož ústředním bodem je pirátská loď. S osobou Lady Di je tato budova velmi úzce spjata – bydlela zde (v bytě č. 8) od chvíle, kdy si vzala prince Charlese, až do své smrti. Dokonce i její poslední cesta v září 1997 do Westminster Abbey byla vypravena právě z Kensington Palace. Byt, ve kterém bydlela, byl postaven již ve 20. letech 18. století. Sama princezna byla patronkou místní Oranžerie a pořádala zde různé charitativní akce. Také byla často vídána, jak nakupuje na Kensington High Street a navštěvuje místní kino.

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

Dalšími současnými lákadly jsou stálé expozice v paláci, který byl v průběhu staletí zkrášlován většinou manželkami králů. Jedná se například o sbírku dvorních šatů (královny Alžběty II., princezny Margaret, princezny Diany), tribunál Jiřího I. a II., královské schodiště, královy a královniny komnaty nebo královskou galerii.

K paláci se dostanete autobusem (zastávky Kensington Gardens, Kensington), metrem (High Street Kensington) nebo pěšky. Doporučujeme také sledovat oficiální stránky paláce kvůli občasnému uzavření Oranžerie z technických důvodů.

Zdroj:
http://www.hrp.org.uk/…ngtonPalace/
http://www.artfund.org/…ngton-palace
http://www.hrp.org.uk/…sdiana/diana
http://www.londonpass.com/…-palace.html#…
http://www.londynan.cz/…gton-palace/
http://www.royal.gov.uk/…npalace.aspx
http://www.royalparks.org.uk/…ngton-palace
http://www.tripadvisor.com.au/…England.html

Oficiální webová stránka: www.hrp.org.uk/kensington-palace

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY